Treść strony

Kolejne odmrażanie. Sport i edukacja

Zgodnie z wytycznymi rządu wprowadzamy nowe zasady korzystania z niektórych obiektów sportowych. Natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w szkołach na razie nie będą realizowane.

Od kilku dni w naszej gminie działają oba „Orliki” w Lubiczu Górnym i Grębocinie. Teraz na boiska będzie mogło wejść więcej uczestników – 14 plus dwóch trenerów. Przypominamy, „Orliki” są otwarte od poniedziałku do piątku od 16.00 do 20.00, a w weekend od 14.00 do 20.00. Obowiązuje dezynfekcja rąk w momencie wchodzenia i opuszczania obiektu (gmina zapewnia środki). Oczekując na swoją kolej lub schodząc z boiska, należy zakryć usta i nos, ale w piłkę można grać bez maseczki. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, od wczoraj dziecko w wieku do lat 13 nie musi już przebywać na obiekcie pod opieką osoby pełnoletniej.

Pozostałe boiska zewnętrzne przy szkołach nadal pozostają zamknięte ze względu na problem z zapewnieniem rygoru sanitarnego określonego przez sanepid.

Otwieramy natomiast sale gimnastyczne – dziś w szkołach w Złotorii i Grębocinie, a od środy w Lubiczu Górnym. Wszystkie kluby i grupy nieformalne zainteresowane popołudniowym wynajęciem sal prosimy o kontakt z dyrekcjami poszczególnych placówek.

W każdym przypadku należy stosować się do obecnych zaleceń związanych z zapobieganiem zarażeniu koronawirusem.

Pod koniec ubiegłego tygodnia władze gminy i dyrektorzy szkół rozważali także rozpoczęcie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz opiekuńczo-wychowawczych dla klas I-III. Wobec sytuacji epidemicznej na terenie naszej gminy wójt Marek Nicewicz na razie zalecił powstrzymanie się przez rozpoczęciem takich spotkań.

drukuj (Kolejne odmrażanie. Sport i edukacja)

  • data: 2020-05-18

« wstecz