Treść strony

Gminne kąpielisko Józefowo w lepszej wersji

27 czerwca otwieramy kąpielisko w Józefowie. Za nami pierwsza kontrola, a po długim weekendzie pierwsze badanie wody.

Ze względu na stan epidemii nie byliśmy pewni czy uda się otworzyć kąpielisko, mimo że przygotowania do uruchomienia plaży zaczęliśmy już w tamtym roku. Dopełniliśmy wszelkich formalności, m.in. opracowaliśmy profil wody w jeziorze, rada gminy podjęła odpowiednią uchwałę, której projekt wcześniej musiał zostać zaopiniowany przez Wody Polskie, Państwową Inspekcję Sanitarną i Inspektorat Ochrony Środowiska. Urząd przygotował też dokumentację potrzebną do zgłoszenia wodno-prawnego.

Mamy już za sobą pierwszą kontrolę zespołu złożonego z przedstawicieli sanepidu, WOPR-u, policji i starostwa. Komisja zaakceptowała zmiany, które chcemy wprowadzić w tym roku i pozytywnie oceniła stan przygotowań do otwarcia sezonu.

Kąpielisko ma zostać uruchomione 27 czerwca. Na plażę zostanie dowieziony świeży piasek. Gmina zapewni większą liczbę toalet z dostępem wody do mycia rąk i środków dezynfekujących. Postawimy też przebieralnię – damską i męską. Wyznaczone miejsce do kąpieli zostanie poszerzone o ok. 2 m, podobnie jak brodzik, umieszczony tym razem z prawej strony plaży. Gmina na stałe zatrudniła dwóch ratowników, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących się codziennie od 10.00 do 18.00 przez 66 dni. Kąpielisko ma funkcjonować do 31 sierpnia.

O pozostałych zmianach będziemy jeszcze informować.

drukuj (Gminne kąpielisko Józefowo w lepszej wersji)

  • data: 2020-06-10

« wstecz