Treść strony

Przedszkolaki uczą się w Gronowie

Prawie 40 rodziców skorzystało z możliwości posłania swojego kilkulatka do nowego przedszkola w Gronowie. Przy budynku szkoły, w którym mieszczą się jego oddziały, powstał też plac zabaw.

Dwa oddziały przedszkolne powstały w specjalnie zaadaptowanych na ten cel pomieszczeniach w Szkole Podstawowej w Gronowie z inicjatywy społeczności tej miejscowości.

Intensywne prace w wakacje przyniosły efekty w postaci kolorowych i przyjaznych dla dzieci wnętrz.

Do gronowskiego 10-godzinnego przedszkola uczęszcza blisko 40 dzieci, które mają zajęcia w dwóch grupach 3 i 4-latków oraz 5 i 6-latków.

- Zainteresowanie pokazało, że przedszkole w tej części gminy było potrzebne – mówi Małgorzata Łęc-Sienkiewicz, dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Lubiczu.

Na stałe zatrudniono cztery nauczycielki. Przedszkolaki będą miały język angielski i zajęcia dodatkowe wprowadzone po konsultacji z rodzicami.

Dzieci jedzą w przedszkolu trzy posiłki – śniadanie, drugie śniadanie i obiad, które w przystosowanych do tego pojemnikach są przewożone do Gronowa przez spółdzielnię „Lubiczanka” z Przedszkola Publicznego „Chatka Puchatka” w Lubiczu Górnym.

Dla przedszkola i szkoły w Gronowie powstał też plac zabaw współfinansowany z budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego i budżetu gminy Lubicz.

- Zamówiliśmy pięć urządzeń, m.in. duże obrotowe i huśtawkę - ważkę – mówi pomysłodawca tej inicjatywy Krzysztof Zając, radny z Gronowa.

Dziś plac był montowany.

drukuj (Przedszkolaki uczą się w Gronowie)

  • data: 2020-09-22
  • Logotypy
  • Oddział przedszkolny w szkole w Gronowie
  • Oddział przedszkolny w szkole w Gronowie
  • Oddział przedszkolny w szkole w Gronowie

« wstecz