Treść strony

Mieszkańcy pieniądze przeznaczyli na inwestycje

Za nami 17 zebrań wiejskich, na których mieszkańcy w ramach funduszy sołeckich, zdecydowali na co w przyszłym roku zostanie wydane blisko 700 tys. zł.

Gospodarzem każdego zebrania był sołtys. W większości zebrań uczestniczył także wójt Marek Nicewicz, którego w kilku miejscowościach zastępował wicewójt Wojciech Rakowiecki. To coroczna doskonała okazja, by władzom gminy zadać pytania, uzyskując bezpośrednio odpowiedzi i wyjaśnienia.

Najważniejszym punktem zebrań był jednak podział przyszłorocznych funduszy sołeckich wydzielonych dla każdego sołectwa z budżetu gminy Lubicz.

Cały budżet sołecki w 2021 roku wyniesie 681 tys. zł. Najwięcej otrzymały największe sołectwa, czyli m.in. Grębocin, Lubicz Dolny i Złotoria – niemal 50 tys. zł. Kwoty funduszu dla każdej miejscowości są przydzielane na podstawie wzoru podanego w ustawie, w którym znaczenie ma liczba osób zamieszkujących sołectwo. W tym miejscu wyjaśniamy to szczegółowo.

- Większość pieniędzy mieszkańcy zdecydowali się zarezerwować na inwestycje – mówi wójt Marek Nicewicz. – To naprawdę budujące, że sołtysi i mieszkańcy rozumieją, jak w tych trudnych czasach ważne jest to, aby dostępne pieniądze wydatkować na „twarde” wydatki poprawiające komfort życia swojej społeczności. Wprawdzie pozostawiano także środki na imprezy integracyjne, mając nadzieję, iż z powodu sytuacji epidemiologicznej będą mogły one dojść do skutku, zwykle są to jednak mniejsze kwoty niż dotychczas.

Te „twarde” wydatki związane są m.in. z poprawą bezpieczeństwa, postawieniem lamp, wybudowaniem kolejnych fragmentów chodników czy też stworzeniem dla mieszkańców lokalnych miejsc rekreacji.

drukuj (Mieszkańcy pieniądze przeznaczyli na inwestycje)

  • data: 2020-09-30
  • Zebranie w Brzeźnie
  • Zebranie w Jedwabnie
  • Zebranie w Gronowie
  • Zebranie w Brzezinku
  • Zebranie w Złotorii
  • Zebranie w Nowej Wsi

« wstecz