Treść strony

Koronawirus. Ograniczenia, jak załatwić sprawę, numery telefonów, e-maile [Aktualizacja 22]

Wójt Lubicza wprowadził zmiany w pracy Urzędu Gminy Lubicz oraz podległych instytucji. Rząd regularnie informuje o nowych regulacjach. Tutaj znajdziecie aktualizowane informacje związane z funkcjonowaniem gminy w czasie pandemii.

Infolinia NFZ dla osób podejrzewających zakażenie: 
800 190 590 

Infolinia dla obywatela w sprawie kwarantanny, dodatniego testu, bliskiego kontaktu z osobą zakażoną:
22 25 00 115

Darmowa infolinia wsparcia dla seniorów:
22 505 11 11

  • URZĄD GMINY LUBICZ 

Urząd Gminy Lubicz, w przeciwieństwie do wielu innych instytucji, ponownie był otwarty dla mieszkańców od maja.

- Teraz musimy to zmienić w związku z rekordowym wzrostem liczny stwierdzonych przypadków koronawirusa w całym kraju, znacznym ich skokiem w naszym województwie oraz sygnałami z różnych miejsc o kolejnych chorych na Covid-19 – wyjaśnia wójt Lubicza Marek Nicewicz. – Dlatego od 7 października wprowadzamy dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby nie doprowadzić do zamknięcia urzędu i paraliżu gminy.

Do czasu poprawy sytuacji epidemiologicznej zostaje wprowadzony ograniczony wstęp interesantów do Urzędu Gminy Lubicz. Prosimy o załatwianie spraw pocztą tradycyjną, poprzez e-puap, e-mailowo lub telefonicznie.

Tutaj znajdziecie Państwo kontakty.

W razie konieczności dostarczenia papierowych wersji dokumentów, należy je wysłać pocztą lub zostawić w skrzynce w korytarzu w budynku głównym – wejście od tyłu urzędu.

Wszystkie dokumenty, które dotrą do gminy (a także jej jednostek, o których piszemy w dalszej części) przejdą dobową kwarantannę.

W sprawach pilnych, wymagających bezpośredniej wizyty, należy zdalnie umówić się z urzędnikiem na konkretny termin. Na zaplanowane spotkanie trzeba przyjść z zakrytymi ustami i nosem, np. w maseczce. Każdej osobie zmierzymy temperaturę, prosząc również o zdezynfekowanie rąk i podanie swoich danych (imienia, nazwiska i nr telefonu). 

Budynek główny (Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21)

W budynku głównym, tylko po wcześniejszym umówieniu się, mieszkańcy będą przyjmowani w specjalnie dostosowanej do sytuacji sali obsługi interesantów w godz. 7.30-14.00 lub w uzasadnionych przypadkach również w innych godzinach. Godziny pracy urzędu pozostają bez zmian. W tym samym czasie możemy przyjąć maksymalnie dwie osoby – wejście z tyłu budynku. Po zakończeniu pracy urzędu punkt przyjęć będzie ozonowany.

Budynek B (Lubicz Dolny, ul. Toruńska 24; obok banku)

W przypadku konieczności załatwienia spraw związanych z aktami stanu cywilnego, zameldowaniami lub dowodami osobistymi na wizytę należy umówić się telefonicznie lub e-mailowo: 

kierownik USC (akty, zameldowania stałe) - tel. 56 674 40 14, e-mail usc@lubicz.pl, zastępca kierownika USC (meldunki czasowe, dowody osobiste) - tel. 56 674 40 13, e-mail dowody@lubicz.pl.

  • GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

Kierownik GOPS prosi mieszkańców o zgłaszanie swoich spraw w formie pisemnej poprzez wrzucenie podania do skrzynki umieszczonej na budynku GOPS (ul. Toruńska 56, Lubicz Dolny), kontakt telefoniczny, e-mailowy i inne dostępne formy zdalne. Kontakt osobisty z pracownikami socjalnymi jest możliwy w sytuacjach pilnych i koniecznie tego wymagających.

Tutaj znajdziecie Państwo kontakty.

Dział Świadczeń Rodzinnych od kilku tygodni pracuje w budynku B Urzędu Gminy w Lubiczu Dolnym, przy ul. Toruńskiej 24 (obok banku). Wszelkie sprawy można zgłaszać telefonicznie, a wnioski (dobry start, zasiłki rodzinne, fundusz alimentacyjny i inne) składać do skrzynki zamieszczonej na budynku oraz za pośrednictwem profili zaufanego, bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub portalu ZUS.

Kontakt:  tel. 500 280 473 lub 506 133 337, e-mail: swiadczenia@gopslubicz.home.pl.

Podanie numeru telefonu znacznie przyspieszy i ułatwi załatwienie sprawy.

  • PSYCHOLOG I TERAPEUTA DS. UZALEŻNIEŃ

Wszystkie dyżury psychologa zostały przeniesione do świetlicy w Lubiczu Górnym (ul. Boczna 4). Na wizytę należy umówić się telefonicznie pod nr tel. 519 577 798.

Punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i współuzależnionych - budynek B urzędu - wtorek 10.00 - 16.30 - po umówieniu się pod nr tel. 797 999 879.

  • ZESPÓŁ EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNY SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów (z 2 listopada 2020 r.), od 3 listopada do 4 grudnia 2020 r. dyrektor i pracownicy ZEASiP w Lubiczu pracują zdalnie z wyłączeniem pracowników dyżurujących.

Bezpośredni kontakt pozostaje ograniczony i przyjmowanie interesantów następuje, bez wyjątku, po uprzednim umówieniu telefonicznym w godzinach od 9.00 do 12.00 pod następującymi numerami 531 506 028 lub 884 808 953;

adres mail oswiata@lubicz.pl;

adres korespondencyjny: Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół i Przeszkoli, Lubicz Górny, ul. Piaskowa 23, 87-162 Lubicz.

  • BIBLIOTEKA

Od 30 listopada biblioteki są ponownie otwarte. Praca w reżimie sanitarnym; w bibliotece może przebywać 1 osoba, obowiązkowe zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk; do minimum ograniczamy czas przebywania w placówce, rekomendowane zamawianie książek przez system biblioteczny, telefonicznie lub mailowo.

  • ŚWIETLICE

Wszystkie zajęcia świetlicowe zostają zawieszone. 

Kluby Wsparcia Seniora, prowadzone przez GOPS, przechodzą na pracę zdalną – na materiałach, które będą dowożone ich członkom oraz w oparciu o filmiki upublicznione na profilach społecznościowych klubów.

W związku z wejściem powiatu toruńskiego do strefy czerwonej, od 19 października jesteśmy zmuszeni wstrzymać wynajem świetlic na imprezy okolicznościowe.

  • SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Zasady obowiązujące w placówkach oświatowych, w oparciu o ogólnopolskie zalecenia, ustalają ich dyrektorzy, informując o nich zainteresowanych rodziców i uczniów.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, licząc na Państwa zrozumienie.

  • KOLEJNE OBOSTRZENIA OGÓLNOPOLSKIE I GMINNE

>>> Plan działań rządu na kolejne 100 dni (21.11)

>>> Nowe zmiany, m.in. nauka zdalna także dla uczniów klas I-III (4.11)

>>> Od 31 października do 2 listopada cmentarze w całym kraju zamknięte (30.10)

>>> Ważna informacja dla naszych seniorów (27.10)

>>> Polska w strefie czerwonej. Co to oznacza? (23.10)

>>> Zamknięcie placów zabaw i siłowni zewnętrznych (21.10)

 

*****

INNE POMOCNE LINKI

>>> Koronawirus. Aktualne informacje i zalecenia (serwis ogólnopolski)

>>> Strona internetowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu

>>> Apel naukowców PAN z 11.10.2020 r.

drukuj (Koronawirus. Ograniczenia, jak załatwić sprawę, numery telefonów, e-maile [Aktualizacja 22])

  • data: 2020-10-06

« wstecz