Treść strony

Koronawirus. Gmina Lubicz w strefie czerwonej. Ograniczenia, kontakt z urzędem, numery telefonów [Aktualizacja 6]

Uwaga! W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, od 7 października wójt Lubicza wprowadził zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Lubicz oraz podległych instytucji. Od 17 października powiat toruński znalazł się w strefie czerwonej, co skutkuje dodatkowymi obostrzeniami związanymi z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem. 

Infolinia NFZ dla osób podejrzewających zakażenie: 
800 190 590 

Infolinia sanepidu w sprawie kwarantanny, dodatniego testu, bliskiego kontaktu z osobą zakażoną:
22 25 00 115

>>> Uwaga! Toruń i powiat toruński w strefie czerwonej! Co to oznacza? <<< 

  • URZĄD GMINY LUBICZ 

Urząd Gminy Lubicz, w przeciwieństwie do wielu innych instytucji, ponownie był otwarty dla mieszkańców od maja.

- Teraz musimy to zmienić w związku z rekordowym wzrostem liczny stwierdzonych przypadków koronawirusa w całym kraju, znacznym ich skokiem w naszym województwie oraz sygnałami z różnych miejsc o kolejnych chorych na Covid-19 – wyjaśnia wójt Lubicza Marek Nicewicz. – Dlatego od 7 października wprowadzamy dodatkowe środki bezpieczeństwa, aby nie doprowadzić do zamknięcia urzędu i paraliżu gminy.

Do czasu poprawy sytuacji epidemiologicznej zostaje wprowadzony ograniczony wstęp interesantów do Urzędu Gminy Lubicz. Prosimy o załatwianie spraw pocztą tradycyjną, poprzez e-puap, e-mailowo lub telefonicznie.

Tutaj znajdziecie Państwo kontakty.

W razie konieczności dostarczenia papierowych wersji dokumentów, należy je wysłać pocztą lub zostawić w skrzynce w korytarzu w budynku głównym – wejście od tyłu urzędu.

Wszystkie dokumenty, które dotrą do gminy (a także jej jednostek, o których piszemy w dalszej części) przejdą dobową kwarantannę.

W sprawach pilnych, wymagających bezpośredniej wizyty, należy zdalnie umówić się z urzędnikiem na konkretny termin. Na zaplanowane spotkanie trzeba przyjść z zakrytymi ustami i nosem, np. w maseczce. Każdej osobie zmierzymy temperaturę, prosząc również o zdezynfekowanie rąk i podanie swoich danych (imienia, nazwiska i nr telefonu). 

Budynek główny (Lubicz Dolny, ul. Toruńska 21)

W budynku głównym, tylko po wcześniejszym umówieniu się, mieszkańcy będą przyjmowani w specjalnie dostosowanej do sytuacji sali obsługi interesantów w godz. 7.30-14.00 lub w uzasadnionych przypadkach również w innych godzinach. Godziny pracy urzędu pozostają bez zmian. W tym samym czasie możemy przyjąć maksymalnie dwie osoby – wejście z tyłu budynku. Po zakończeniu pracy urzędu punkt przyjęć będzie ozonowany.

Budynek B (Lubicz Dolny, ul. Toruńska 24; obok banku)

W przypadku konieczności załatwienia spraw związanych z aktami stanu cywilnego, zameldowaniami lub dowodami osobistymi na wizytę należy umówić się telefonicznie lub e-mailowo: 

kierownik USC (akty, zameldowania stałe) - tel. 56 674 40 14, e-mail usc@lubicz.pl, zastępca kierownika USC (meldunki czasowe, dowody osobiste) - tel. 56 674 40 13, e-mail dowody@lubicz.pl.

  • GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

Kierownik GOPS prosi mieszkańców o zgłaszanie swoich spraw w formie pisemnej poprzez wrzucenie podania do skrzynki umieszczonej na budynku GOPS (ul. Toruńska 56, Lubicz Dolny), kontakt telefoniczny, e-mailowy i inne dostępne formy zdalne. Kontakt osobisty z pracownikami socjalnymi jest możliwy w sytuacjach pilnych i koniecznie tego wymagających.

Tutaj znajdziecie Państwo kontakty.

Dział Świadczeń Rodzinnych od kilku tygodni pracuje w budynku B Urzędu Gminy w Lubiczu Dolnym, przy ul. Toruńskiej 24 (obok banku). Wszelkie sprawy można zgłaszać telefonicznie, a wnioski (dobry start, zasiłki rodzinne, fundusz alimentacyjny i inne) składać do skrzynki zamieszczonej na budynku oraz za pośrednictwem profili zaufanego, bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub portalu ZUS.

Kontakt:  tel. 500 280 473 lub 506 133 337, e-mail: swiadczenia@gopslubicz.home.pl.

Podanie numeru telefonu znacznie przyspieszy i ułatwi załatwienie sprawy.

  • PSYCHOLOG I TERAPEUTA DS. UZALEŻNIEŃ

Psycholog, zachowując reżim sanitarny, przyjmuje tylko osoby umówione (pok. nr 3, budynek B urzędu) – nr tel. 519 577 798.

Podobnie terapeuta z Punktu Konsultacyjnego - we wtorki w godz. 10.00-16.30 (pok. nr 3, budynek B urzędu). W pozostałe dni można z nim również kontaktować się telefonicznie (między 9.00 a 19.00) pod nr 797 999 879.

  • ZESPÓŁ EKONOMICZNO-ADMINISTRACYJNY SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Do czasu poprawy sytuacji epidemiologicznej ograniczony wstęp interesantów zostaje wprowadzony także w ZEASiP w Lubiczu.

Dyrektor prosi o załatwianie spraw:

e-mailem: oswiata@lubicz.pl

telefonicznie: 884 808 953 lub 531 506 028

pocztą tradycyjną: Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół i Przedszkoli w Lubiczu, Lubicz Górny, ul. Piaskowa 23, 87-162 Lubicz.

W sprawach pilnych, wymagających osobistej wizyty, podobnie jak w urzędzie, należy umówić się telefonicznie na konkretny termin spotkania. Na spotkanie przychodzimy w maseczce lub przyłbicy. Interesanci zobowiązani są do zastosowania odpowiedniej dezynfekcji przed wejściem do pomieszczeń biurowych, a podczas wizyty do dostosowania się do poleceń i wskazówek pracowników oraz o podanie swoich danych (imienia, nazwiska i nr telefonu kontaktowego). 

  • BIBLIOTEKA

Lubicka książnica wprowadza ograniczenie wolnego dostępu do półek, zamknięcie czytelni internetowej i punktu bibliotecznego w Krobi. 

  • ŚWIETLICE

Wszystkie zajęcia świetlicowe zostają zawieszone. 

Kluby Wsparcia Seniora, prowadzone przez GOPS, przechodzą na pracę zdalną – na materiałach, które będą dowożone ich członkom oraz w oparciu o filmiki upublicznione na profilach społecznościowych klubów.

W związku z wejściem powiatu toruńskiego do strefy czerwonej, od 19 października jesteśmy zmuszeni wstrzymać wynajem świetlic na imprezy okolicznościowe.

  • SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

Zasady obowiązujące w placówkach oświatowych, w oparciu o ogólnopolskie zalecenia, ustalają ich dyrektorzy, informując o nich zainteresowanych rodziców i uczniów.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, licząc na Państwa zrozumienie.

  • KOLEJNE OBOSTRZENIA W NASZEJ GMINIE

 >>> Zamknięcie placów zabaw i siłowni zewnętrznych (21.10)

 

*****

WAŻNE INNE LINKI

>>> Koronawirus. Aktualne informacje i zalecenia (serwis ogólnopolski)

>>> Strona internetowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu

>>> Apel naukowców PAN z 11.10.2020 r.

drukuj (Koronawirus. Gmina Lubicz w strefie czerwonej. Ograniczenia, kontakt z urzędem, numery telefonów [Aktualizacja 6])

  • data: 2020-10-06

« wstecz