Treść strony

Nowa umowa i kolejna dotacja na budowę 2,5 km kanalizacji!

Jest dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Lubicz. Wczoraj sfinalizowano starania o pozyskanie środków na budowę sieci kanalizacyjnej w Lubiczu Dolnym obejmującej prawie 100 posesji.

Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Lubiczu Grzegorz Karpiński podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowę na dotację w wysokości 1.136.950 zł na inwestycję o wartości ok. 2 mln zł. Za tę kwotę zostanie wybudowana sieć kanalizacyjna na ulicach: Cichej, Rekreacyjnej, Źródlanej, Szmaragdowej, Podgórnej, Miodowej, Ceramicznej, Spokojnej, Strumykowej i Dworcowej.

- Kończą się środki w ramach unijnej perspektywy na lata 2014-2020, tym bardziej cieszy mnie fakt skutecznego pozyskania jednego z ostatnich kawałków tego tortu - mówi Marek Nicewicz, wójt gminy Lubicz. - Dzięki temu na następnych ulicach w Lubiczu Dolnym zostanie rozwiązany problem ścieków sanitarnych.  To również dowodzi, że działająca od początku tego roku nowa spółka dobrze realizuje zadania, do których została stworzona.

To będzie prawie 2,5 km sieci, do której dostęp uzyska 98 posesji.

- Kolejne kilometry sieci kanalizacyjnej spółka wybuduje za uzyskane pieniądze unijne, ale również środki własne - podkreśla Grzegorz Karpiński, prezes ZUK Lubicz. - Harmonogram przewiduje rozpoczęcie tej inwestycji na przełomie marca i kwietnia 2021 z finałem w sierpniu. Te daty są realne pod warunkiem stabilnej sytuacji epidemiologicznej oraz korzystnych warunków pogodowych. Prace ziemne rozpoczną się w pierwszej kolejności na ul. Dworcowej, tak by zdążyć przed budową ścieżki rowerowej Lubicz – Jedwabno - Rogówko.

drukuj (Nowa umowa i kolejna dotacja na budowę 2,5 km kanalizacji!)

  • data: 2020-10-07
  • logotypy
  • Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim na budowę...
  • Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim na budowę...
  • Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim na budowę...

« wstecz