Treść strony

Wadliwy sprzęt elektroniczny tutaj się przyda

Jeśli masz zepsuty laptop, starą pralkę, niesprawne telefony czy gadżety elektroniczne i inne elektrośmieci, to dostarcz je do szkoły w Złotorii lub Lubiczu Górnym. Dzięki temu uczniowie otrzymają nowoczesne pomoce dydaktyczne.

- Taki punkt odbioru elektrośmieci mamy przy szkole odkąd jest wójt Marek Nicewicz – mówi Wiesława Geras, dyrektor szkoły w Złotorii.

Pomysł wyszedł od Rady Rodziców.

Stare komputery i inny tego typu sprzęt elektroniczny lub elektryczny zostawiamy przy oznakowanym garażu. 

Kilka razy w tygodniu przedstawiciel Rady Rodziców zajmuje się uporządkowaniem dostarczonych rzeczy i przygotowaniem ich do oddania do punktu zbiórki.

Dzięki każdej takiej rzeczy szkoła otrzymuje punkty, które potem może wymienić na potrzebne pomoce dydaktyczne.

Od kilku dni, na prośbę Rady Rodziców, podobny oznakowany garaż na elektrośmieci znajduje się przy Szkole Podstawowej w Lubiczu Górnym. Znajdziecie go od tyłu szkoły, tam gdzie zajeżdża szkolny autobus i stoją śmietniki. Osoby, które dostarczą zużyty sprzęt elektroniczny powinny zgłosić to do portierni szkoły, ponieważ tam znajduje się klucz do garażu (właściwa informacja jest też umieszczona na garażu). W ten sposób szkoła dołączyła do akcji, starając się o dodatkowe dydaktyczne wyposażenie, podobnie jak Złotoria.

Dzisiaj, po weekendowych porządkach w domu, zepsute laptopy i drukarkę zawiózł do Lubicza Górnego wójt Marek Nicewicz, w ten sposób wspierając inicjatywę Rady Rodziców.

drukuj (Wadliwy sprzęt elektroniczny tutaj się przyda)

  • data: 2020-10-12
  • Wójt Marek Nicewicz oddaje elektrośmieci do punktu przy...
  • Garaż na elektrośmieci przy szkole w Lubiczu Górnym

« wstecz