Treść strony

Złotoria. Kierowco, patrz na znaki

Nowo wybudowana ulica Ciechocińska w Złotorii jest teraz ulicą jednokierunkową. To nie wszystko. Na tym terenie pierwszeństwo mają osoby piesze. 

Ulice Szkolna, Flisacka i Ciechocińska w Złotorii zyskały nowe nawierzchnie, dzięki gminnej inwestycji za ponad 1,4 mln zł, dofinasowanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Niestety, część kierowców postanowiła wykorzystać lepszą jezdnię, próbując ominąć korki przy kościele. To powoduje uciążliwość dla osób mieszkających w tym miejscu, ale także stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych, w tym uczniów.

Dlatego na wnioski sołtysa i mieszkańców na ul. Ciechocińskiej została zmieniona organizacja ruchu.

Ulica Ciechocińska jest teraz jednokierunkowa (wjazd od Toruńskiej), co oznacza, że jadąc pod prąd łamie się przepisy. Poza tym to strefa zamieszkania, czyli z pierwszeństwem dla pieszych, którzy mogą poruszać się po całej szerokości drogi. Ograniczenie prędkości dla samochodów wynosi 20 km na godzinę, a parkować można tylko w miejscach wyznaczonych.

Mimo to, że zmiana obowiązuje od kilku dni, część kierowców nie stosuje się do znaków. Wobec czego informujemy, że w tym rejonie częściej pojawią się patrole policji, które będą egzekwować przestrzeganie prawa.

drukuj (Złotoria. Kierowco, patrz na znaki)

  • data: 2020-10-26
  • Ulica Ciechocińska jest teraz jednokierunkowa - wjazd od...

« wstecz