Treść strony

Ważne informacje o odpadach. Gabaryty, segregowane, bioodpady

Przypominamy, że ostatnia sobota w miesiącu (28 marca) oznacza odbiór śmieci segregowanych. Czekamy też na Wasze zgłoszenia dotyczące wywozu gabarytów, a od kwietnia ruszamy z odbiorem bioodpadów.

W najbliższą sobotę (28 marca) odbędzie się odbiór odpadów segregowanych. Worki przed posesję prosimy wystawić już w piątek wieczorem.

Od 1 do 9 kwietnia na terenie wszystkich sołectw organizujemy wywóz odpadów wielkogabarytowych. Uwaga! Jeżeli chcecie skorzystać z tej propozycji, wcześniej należy zgłosić to w naszym Referacie Gospodarki Odpadami – tel. 56 621 21 28 – po to, aby kierowca samochodu wiedział pod jaki adres powinien podjechać.

Teraz już nie tylko pomiędzy kwietniem a listopadem, ale przez cały rok na terenach gminy Lubicz będą odbierane bioodpady (brązowe pojemniki). Zaczynamy od pierwszej soboty kwietnia (4 kwietnia)! To zmiana, którą obecne władze gminy wprowadziły w nowej umowie z MPO. W poprzednich latach bioodpady wywożono tylko przez kilka miesięcy w roku. Szczegóły znajdują się w harmonogramie, który Państwo otrzymaliście do swoich domów; dostępny jest on także w naszym BIP-ie - link.

Jak należy segregować odpady? Co to są bioodpady? Można o tym przeczytać tutaj.

Jeżeli komuś brakuje pojemnika na bioodpady, proszę zgłosić to do referatu odpadami Urzędu Gminy Lubicz, tel. 56 621 21 28.

drukuj (Ważne informacje o odpadach. Gabaryty, segregowane, bioodpady)

  • data: 2020-03-23

« wstecz