Treść strony

Na drogach gminnych pojawiła się kolejna równiarka

Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu pozyskał drugą równiarkę. Do dyspozycji pozostaje również walec, koparko-ładowarki, zatem teraz ze zdwojoną siłą spółka może zajmować się gminnymi drogami gruntowymi.

Pomimo stanu epidemii, służby gminne pracują wszędzie tam, gdzie to jest możliwe. Będzie tak, dopóty obowiązujące obostrzenia nie wykluczą aktywności naszych ekip w terenie.

Skończyły się mokre dni, z którymi borykamy się co roku na przełomie zimy i wiosny, a jakiekolwiek prace drogowe w takim okresie, dają krótkotrwały efekt. W tej chwili pogoda jest sprzyjająca, dlatego Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu mógł przystąpić do równania tras. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, spółka pozyskała nową równiarkę, co wpłynie na zwiększenie zakresu prac i większą wydajność. Poza tym ekipy robotników mogą teraz pracować w terenie na dwie zmiany.

- Docierają do nas uwagi mieszkańców postulujących o wysypywanie na drogi tłucznia – mówi wójt Marek Nicewicz. – Jednak przez lata takiego działania wysokość dróg w niektórych miejscach podniosła się nawet o 20-30 cm, co jest nie tylko utrudnieniem dla właścicieli posesji przy wyjeżdżaniu z bram, ale powoduje także zalewanie podwórek. Dlatego teraz prace polegają na wyrównywaniu i ubijaniu dróg, bez dosypywaniu tłucznia. Kruszywem uzupełniamy natomiast znaczące ubytki, jeśli sytuacja tego wymaga.

Wiosenne roboty drogowe ZUK przeprowadził już w Nowej Wsi i Złotorii, teraz pracuje w Lubiczu Górnym, a następnie będzie przemieszczał się do innych sołectw.

 

drukuj (Na drogach gminnych pojawiła się kolejna równiarka)

  • data: 2020-03-26
  • Sprzęt lubickiego ZUK wyjechał na gminne drogi
  • Sprzęt lubickiego ZUK wyjechał na gminne drogi
  • Sprzęt lubickiego ZUK wyjechał na gminne drogi

« wstecz