Treść strony

Wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców

Wójt Marek Nicewicz uruchomił specjalny adres e-mailowy dla osób prowadzących na terenie gminy działalność gospodarczą. Tutaj przedsiębiorcy mogą wysyłać swoje sugestie dotyczące spodziewanej pomocy.

Stan epidemii powoduje liczne komplikacje w każdej dziedzinie życia. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby mające działalność gospodarczą, ponieważ w tej chwili jej prowadzenie dla większości branż jest niemożliwe lub też mocno ograniczone.

Wójt Marek Nicewicz od początku swojej kadencji raz w miesiącu spotykał się przedsiębiorcami na „Śniadaniach biznesowych", wsłuchując się w głosy dotyczące prowadzenia firm na terenie gminy. Takie spotkania odbywały się także podczas wizyt w sołectwach czy w trakcie wtorkowych dyżurów wójta. Teraz, w czasach narodowej kwarantanny, jest to niemożliwe.

– Znaczna część wpływów do budżetu gminnego pochodzi właśnie od osób prowadzących działalność gospodarczą – mówi Marek Nicewicz. – Doceniamy to, starając się na co dzień być dla nich kompetentnym partnerem. Dlatego też, w miarę możliwości, zamierzamy ich wesprzeć w tym ciężkim dla nich czasie. Nie chcemy narzucać im rozwiązań z poziomu urzędu. To przedsiębiorcy najlepiej wiedzą, czego teraz najbardziej potrzebują, w czym gmina mogłaby być pomocna. Obecnie nie możemy z nimi porozmawiać bezpośrednio, uruchomiliśmy więc specjalną skrzynkę e-mailową, na którą mogą przesyłać swoje uwagi i sugestie.  

Marek Nicewicz na propozycje od przedsiębiorców czeka mailowo pod adresem wojt@lubicz.pl.

drukuj (Wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców)

  • data: 2020-03-30

« wstecz