Treść strony

Nauka nadal zdalna, w przedszkolu opieka [Aktualizacja 6]

Gmina przygotowuje się do otwarcia Przedszkola Publicznego w Lubiczu Górnym. Przedłużenie zawieszenia zajęć w szkołach w tej chwili obowiązuje do 24 maja. Trwają też przygotowania do przeprowadzenia egzaminów ośmioklasistów.

Aktualizacja 29.04. Komunikat ze strony gov.pl: 

"Dzieci pracujących rodziców będą mogły wrócić do żłobków lub przedszkoli. Od środy 6 maja organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ważne! Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Ważne! Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy jest wypłacany rodzicom, gdy:

  • przedszkole i żłobek są zamknięte na mocy decyzji jednostki samorządu terytorialnego,
  • gdy żłobek lub przedszkole nie może zapewnić opieki ze względu na ograniczenia spowodowane COVID-19".

W związku z tym gmina Lubicz zamierza otworzyć Przedszkole Publiczne w Lubiczu Górnym (o otwarciu niepublicznych decydują dyrektorzy poszczególnych placówek), 

- Jednak do czasu, kiedy nie zostaną zabezpieczone odpowiednie warunki bezpieczeństwa dla dzieci, pracowników i rodziców nie podejmuję ostatecznej decyzji o otwarciu przedszkola - mówi wójt Marek Nicewicz. - Podjęcie prac, mających zapewnić takie warunki, zleciłem od razu po konferencji premiera w tej sprawie. Jak wszystko będzie gotowe, natychmiast poinformujemy rodziców.

Aktualizacja 4.05. - w sprawie gminnego przedszkola - więcej.

Aktualizacja 24.04.  Zawieszenie zajęć w szkołach przedłużono do 24 maja. Minister edukacji podał też terminy egzaminów - tutaj.  

Zgodnie z zapisami rozporządzeń od 25 marca 2020 r. nauka w szkołach nadal obowiązkowo odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Za organizację i realizację zadań odpowiedzialni są dyrektorzy poszczególnych placówek.

W załączeniu pisma dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Lubiczu oraz wspomniane przepisy prawne.

drukuj (Nauka nadal zdalna, w przedszkolu opieka [Aktualizacja 6])

  • data: 2020-03-11

« wstecz