Treść strony

Rusza budowa ścieżki przez Nową Wieś

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął przygotowania do budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi nr 657 z Lubicza Górnego przez Nową Wieś do Złotorii.

Liderem inwestycji jest Zarząd Dróg Wojewódzkich, a Powiat Toruński i Gmina Lubicz jedynie partnerami finansowymi.

Z uwagi na zagrożenie koronawiarusem nie ma możliwości zorganizowania spotkania z mieszkańcami, dlatego w tej formie przekazujemy kontakty do osób zaangażowanych w proces inwestycji.

Wszyscy właściciele działek leżących wzdłuż planowanej ścieżki z końcem zeszłego roku powinni otrzymać zawiadomienie o wydaniu Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej. Jeżeli taka decyzja do zainteresowanych nie dotarła, mogą kontaktować się z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy – Marian Tytulski, nr tel. 52 349 76 61

W teren ruszyli geodeci, wkopując słupki graniczne zgodnie z dokumentacją projektową zadania. Następnie, w miarę możliwości, pojawią się powołani przez wojewodę rzeczoznawcy, których zadaniem będzie wycena składników majątkowych (płoty, roślinność, altany, wiaty, garaże, itp.). Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy informuje, że nie wszędzie rzeczoznawcy mogą zdążyć przed rozpoczęciem realizacji inwestycji. Dlatego właściciele działek, przez które ma przechodzić inwestycja, powinny zrobić ich zdjęcia, uwzględniając wszystko, co się na nich znajduje.

W kwestii odszkodowań można kontaktować się z:

Wydziałem Infrastruktury i Rolnictwa, Oddział Odszkodowań:

Kierownik Oddziału
Krzysztof Pankowski
ul. Jagiellońska 3, pok. 200, bud. A, II piętro
tel. +48 52 349 76 72
e-mail: kpankowski@bydgoszcz.uw.gov.pl

Przetarg mający na celu wyłonienie wykonawcy zadania ma zostać ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich jeszcze w marcu. W ZDW osobą do kontaktu jest Joanna Różyczka, tel. 52 370 57 36. Tutaj można zgłaszać uwagi do projektu ścieżki, a także uzyskać wszelkie odpowiedzi na pytania o realizację inwestycji, wykonawcę i terminy.

drukuj (Rusza budowa ścieżki przez Nową Wieś)

  • data: 2020-03-12
  • Ścieżka rowerowa będzie biegła z Lubicza Górnego przez...

« wstecz