Treść strony

Pilne! Gmina Lubicz wspomoże MZK autobusami szkolnymi [Aktualizacja 3]

Władze centralne wprowadzają od jutra kolejne ograniczenia, tym razem również w zakresie podróżowania środkami komunikacji publicznej.  Jak to będzie wyglądać w naszej gminie?

Kolejne ograniczenia mówią o tym, że do autobusów, tramwajów może wejść tylko taka liczba pasażerów, która stanowi połowę miejsc siedzących. Toruńskie autobusy MZK mają ok. 30 takich miejsc, a to oznacza, że do pojazdu zostanie wpuszczone tylko 15 pasażerów. Chcąc ułatwić dużej grupie mieszkańców gminy Lubicz poranne dotarcie do pracy, wójt Marek Nicewicz zdecydował o wykorzystaniu szkolnego taboru autobusowego jako sposobu na zwiększenie liczby miejsc dla osób chcących dotrzeć jutro do pracy.

W wyniku tych decyzji, na trasie autobusu MZK linii 35 z Lubicza Osiedle do Torunia, pojawią się dodatkowe autobusy (z taboru szkolnego firmy Tar-Travel) z oznaczeniem „35”. Tak będzie w przypadku kursu o godz.6.04 oraz 6.20 w dniu jutrzejszym (środa 25.03). Autobusy szkolne pojadą za pojazdami MZK, zabierając osoby oczekujące na przystankach do granic Torunia, oczywiście w ramach wolnych miejsc według limitu.

Natomiast od czwartku (26.03) MZK uruchomi dodatkowy kurs „35” o godz. 6.15. Czyli z przystanku Lubicz Osiedle w stronę Torunia pojadą kursy o 6.04, 6.15 i 6.20. Czy pojadą również autobusy szkolne - zdecydujemy w zależności od sytuacji ze środy.

Prosimy o śledzenie informacji na profilu "Gmina Lubicz" oraz na www.lubicz.pl.

Aktualizacja 25.03:  Potwierdzamy, że od jutra (do odwołania) toruńskie MZK, w porozumieniu z władzami gminy, z przystanku Lubicz Osiedle uruchomi dodatkowy kurs linii 35 o godz. 6.15. W związku z tym, co pokazała dzisiejsza analiza sytuacji, kursy autobusów szkolnych nie będą potrzebne.

Aktualizacja z 26.03:  Przystanek Lubicz Osiedle:

  • Wcześnie rano, dla zwiększenia przepustowości, przed autobusem linii 35 jadącym planowo w stronę Torunia o godz. 4.50, dodatkowo pojedzie kurs o 4.48
  • Wobec sygnałów mieszkańców o możliwych problemach z dotarciem do pracy w sobotę, przed autobusem jadącym do Torunia o 4.58, gmina dostawi oznakowany jako „35” autobus Tar-Travel o 4.56
  • W związku z aktualną sytuacją i wytycznymi rządu dotyczącymi pozostania w domu do odwołania zostaje zawieszony nocny kurs autobusu linii 35.

Aktualizacja  27.03:  Od poniedziałku (30.03) z powodu małego obłożenia będzie wycofany  wprowadzony kilka dni temu dodatkowy kurs 35 o 6.15

drukuj (Pilne! Gmina Lubicz wspomoże MZK autobusami szkolnymi [Aktualizacja 3])

  • data: 2020-03-24

« wstecz