Treść strony

Uwaga! Ważna informacja dla naszych seniorów

Drodzy seniorzy, jeżeli potrzebujecie pomocy w zrobieniu zakupów czy zrealizowaniu recepty na leki, możecie skontaktować się z GOPS w Lubiczu lub ogólnopolską infolinią wsparcia pod numerem telefonu: 22 505 11 11.

- Wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów, w szczególności w wieku 70+, którzy nie mają w pobliżu rodziny, a pragną zostać w domach z powodu sytuacji epidemiologicznej oraz w odpowiedzi na rządowy program „Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej czeka na telefoniczne zgłoszenie potrzeb seniorów w kwestii m.in. zrobienia zaopatrzenia – mówi Anna Sikorska, kierownik lubickiego GOPS.

Warto dodać, że w ten sposób lubicki ośrodek udziela pomocy potrzebującym seniorom z gminy już od początku pandemii.

Prosimy zatem o kontakt z GOPS pod numery telefonów: 56 674 21 55; 56 674 21 56 lub z pracownikami socjalnymi: 509 485 803; 501 957 906.

Swoje potrzeby można także sygnalizować za pośrednictwem ogólnokrajowej infolinii wsparcia pod numerem: 22 505 11 11.

Poza tym w ramach prowadzenia Klubów Wsparcia Seniora ośrodek przeszedł na tryb zdalny. Oznacza to, że do seniorów którzy są uczestnikami projektów dowozi posiłki w miejsce zamieszkania, pracownicy GOPS przywożą również materiały do zajęć z "Rozwijania umiejętności i zainteresowań", namawiając uczestników do pracy w domu. Dla seniorów biorących udział w projekcie prowadzone są także dwa profile facebookowe. GOPS prowadzi również zdalne poradnictwo socjalne, prawne, terapeutyczne, zdrowotne.

- Próbujemy wspierać seniorów w tych trudnych dla nich czasach i rozwiązywać ich bieżące problemy, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa – mówi Marta Rębska z GOPS-u.

drukuj (Uwaga! Ważna informacja dla naszych seniorów)

« wstecz