Treść strony

Ważna wiadomość dla pań. Darmowe badanie

18 grudnia do Lubicza Górnego przyjedzie mammobus. W bezpłatnym badaniu w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat. Zachęcamy do skorzystania.

Jak podaje LUX MED, realizujący badania na zlecenie NFZ, wybuch epidemii koronawirusa i związane z nim wstrzymanie na trzy miesiące pracy mobilnych pracowni mammograficznych przyczyniły się do dalszego obniżenia odsetka populacji pań objętej mammografią. Według stanu na dzień 1 listopada 2020 roku wynosi on zaledwie 34,81 proc. uprawnionych Polek.

A tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Przypominamy, że grudzień 2020 roku jest ostatnim miesiącem, w którym z badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi korzysta rocznik 1951.

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, ubezpieczone, a także:

  • takie, które nie leczą się z powodu raka piersi,
  • nie miały wykonanej mammografii (w tym programie) w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub znajdują w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

W Lubiczu Górnym mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie 18 grudnia w godzinach od 8.00 do 11.30 przy Szkole Podstawowej, ul. Piaskowa 23.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.  Na mammografię zabieramy ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

LUX MED Informuje, że badania są wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem i wewnętrznymi procedurami środków ostrożności. Zarówno w zakresie wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni mogą jednocześnie przebywać tylko trzy panie, co zapewnia możliwość utrzymania niezbędnego dystansu. Przed badaniem pracownicy medyczni mierzą pacjentkom temperaturę i proszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji pań są także środki do dezynfekcji rąk. "Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji" - informuje LUX MED.

drukuj (Ważna wiadomość dla pań. Darmowe badanie)

  • data: 2020-11-25

« wstecz