Treść strony

Odpady segregowane? Najbliższa sobota

W sobotę 28 listopada, zgodnie z harmonogramem, nastąpi wywóz odpadów segregowanych. Prosimy zawiązane worki wystawić przed godz. 6 rano.  Przypominamy też najważniejsze zasady.

  • Jeżeli śmieci nie zostały odebrane, albo zdarzyły się inne zakłócenia dotyczące zbiórki, trzeba niezwłocznie złożyć reklamację (w najbliższy dzień roboczy) w Referacie Gospodarki Odpadami: mailowo, wysyłając wiadomość na adres go@lubicz.pl, podając swoje dane oraz adres posesji lub telefonicznie pod nr 56 621 21 28. To pracownicy tego referatu w bezpośrednim kontakcie z firmami wywożącymi odpady mogą interweniować w zgłaszanej przez Państwa sprawie. Firma na zrealizowanie reklamacji ma trzy dni robocze. Zgłoszenie po dłuższym czasie wyklucza możliwość wyjaśnienia sytuacji.
  • Najczęściej, jak wynika z naszych analiz (kontroli, ale także GPS-ów w śmieciarkach) odpady nie są zabierane z tych posesji, których właściciele na czas nie wystawiają pojemników lub worków. Firma nie ma możliwości wielokrotnego podjeżdżania pod jeden adres, ponieważ musi obsłużyć ok. 5.500 domostw. Jeśli jednak śmieci zostały wystawione na czas, a mimo to są nieodebrane, prosimy o reklamacje (jak w pkt. 1).
  • Zdarza się jeszcze jeden powód niezabierania worków - unikanie płatności za odpady. Na terenie gminy ciągle mamy przypadki osób, które od lat u nas mieszkają, co zgłaszają nam sąsiedzi, ale nadal mają oficjalnie nieodebrany dom, więc zameldowani są poza gminą. Gdzie trafiają śmieci z takich domostw? Wysoce prawdopodobne jest, że zalegają w różnych, przypadkowych miejscach, zaś samochody MPO nie przeczesują gminy w poszukiwaniu podrzuconych worków, tylko podjeżdżają pod konkretne zgłoszone adresy - według tras wyznaczonych na dany dzień.
  • Pamiętajmy o dokładnym zawiązaniu worka. Poza tym szkło w workach nie może być potłuczone. Worek z odłamkami podczas ładowania go na samochód często pęka. Niestety, zdarza się także, że odłamki szkła, przecinające folię ranią pracowników firmy zajmującej się odbiorem odpadów.

Dziękujemy za stosowanie się do zasad.

drukuj (Odpady segregowane? Najbliższa sobota)

  • data: 2020-11-26

« wstecz