Treść strony

Komunikacja publiczna po nowym roku

Gmina Lubicz w tym roku do komunikacji publicznej dołożyła ponad 2,7 mln zł. Podobną kwotę planuje przekazać także w przyszłym roku. Dzięki temu mieszkańcy nadal będą mogli korzystać z autobusów miejskich MZK i busów prywatnego przewoźnika.

Kolejny rok z rzędu gmina Lubicz zamierza podjąć uchwałę o współpracy z miastem Toruń w zakresie kursów MZK na naszym terenie.

- Przymierzamy się też do podpisania rocznej umowy z przewoźnikiem Pol-Bus – mówi Magdalena Kwaśniewska, kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Gminy Lubicz. - Linia 107 będzie nadal bezpłatna, a 105 i 106 w 2021 roku pojadą tymi samymi trasami, co obecnie.

Ceny biletów busów nie ulegną zmianie. Przypomnijmy, obecnie wynoszą normalny- 2,80 zł, ulgowy- 1.40 zł

Inaczej jest w przypadku autobusów MZK. Rada Miasta Torunia podjęła uchwałę zmieniającą dotychczasowe ceny za usługi przewozowe w swojej gminnej spółce MZK. Od nowego roku w autobusach toruńskiego MZK bilety jednorazowy i czasowy do 45 minut jazdy będą kosztować: 3,40 zł i 1,70 zł (ulgowy), a do 90 minut – 6 i 3 zł. Wszystkie pozostałe nowe ceny biletów, w tym dobowe, tygodniowe i miesięczne, znajdziecie Państwo pod linkiem:

Uchwała Rady Miasta Toruń 495/2020 zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia cen urzędowych za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym i sposobu ustalania opłat dodatkowych z 22 października 2020 roku.

Wpływy z biletów pokrywają jednak tylko część kosztów. Resztę pokrywa samorząd. W tym roku na kursy komunikacji publicznej (MZK i Pol-Bus) na naszym terenie gmina Lubicz wyłożyła ponad 2,7 mln zł, dopłacając również do biletów dla rodzin wielodzietnych. Podobną kwotę planuje się przekazać przewoźnikom w przyszłym roku.

Rozkłady jazdy:

>>> MZK Toruń

>>> Pol-Bus

drukuj (Komunikacja publiczna po nowym roku)

  • data: 2020-12-02

« wstecz