Treść strony

Nowy zjazd i chodnik w Lubiczu Dolnym

Kolejna przebudowa drogowa w Lubiczu Dolnym. Zmiany w infrastrukturze następują w związku z powstaniem nowego punktu handlowego – Dino przy starej drodze krajowej nr 10 w okolicach salonu opla.

- Wcześniej dokonane uzgodnienia z inwestorem (Dino) w zakresie przebudowy drogi w tym miejscu teraz są realizowane, koszty przedsięwzięcia pokrywa inwestor i deklaruje, że prace drogowe zostaną zakończone jeszcze w styczniu - wyjaśnia Tomasz Rafiński z Urzędu Gminy Lubicz. 

Oprócz zjazdu ze starej DK10 na parking przy markecie, powstaje przyległy do zjazdu chodnik, budowany jest również odcinek chodnika wzdłuż dawnej drogi krajowej do nowej zebry.

Przejście dla pieszych to również nowy element tej przebudowy. Dalej nowo budowany trakt dla pieszych wiedzie po łuku skrzyżowania i łączy się z istniejącym chodnikiem na ul. Toruńskiej. Oprócz tego w tym miejscu zostaną zamontowane barierki ochronne i odpowiednie oznakowanie.

- Wszystko po to, aby mieszkańcy Lubicza Dolnego bezpiecznie mogli pójść po zakupy i wrócić z nimi do domu. Nie dopuszczaliśmy możliwości poruszania się przechodniów wzdłuż nieprzygotowanej do tego DK10. Stąd takie a nie inne ustalenia z inwestorem – ocenia sytuację wójt Marek Nicewicz.

drukuj (Nowy zjazd i chodnik w Lubiczu Dolnym)

  • data: 2021-01-04

« wstecz