Treść strony

Gmina Lubicz ma gorące serce

Gmina Lubicz podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała 118.242,40 zł.  Lubicka Orkiestra, dzięki zaangażowaniu sołectw, szkół, strażaków, wolontariuszy i lokalnych przedsiębiorców, w różnej formie zagrała w każdym z 17 sołectw.

Okazało się więc, że mimo pandemii zasięg Orkiestry w gminie Lubicz w tym roku był jeszcze większy niż w ubiegłym, kiedy to Lubicz wystartował w akcji po raz pierwszy pod własnym szyldem.

- Pandemia wymusiła na wszystkich nowy styl działania, ale w naszym gronie, wystarczyło rzucić hasło i już mieliśmy wiele pomysłów na to, jak zrobić tegoroczny Finał tak, aby był ciekawy i przebiegał zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami – mówi Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu #5490.

W finałową niedzielę w gminę Lubicz wyruszyły cztery wesołe siemabusy (lubicki, złotoriański, grębocki i rogowski), odwiedzając wszystkie miejscowości gminy. Zachęcano do rodzinnych wyjść na spotkanie z wośpowym autem, gdzie można było dorzucić się do puszki i zabawić się w konkursie z nagrodami.

Odbył się także samochodowy Rajd od serca przygotowany przez Country Event oraz akcja krwiodawstwa, w której zebrano ok.15 litrów krwi. W działania w terenie najbardziej zaangażował się Kwartet od serca (sołectwa Złotoria, Grabowiec, Kopanino i Nowa Wieś), Grębocin, Krobia, Rogowo i Rogówko, a także szkoły w Lubiczu Dolnym i Lubiczu Górnym.

Poza tym Referat Promocji i Komunikacji Urzędu Gminy Lubicz wraz ze sztabem zaproponowali mieszkańcom udział w Morsowym wośpowaniu w jeziorze w Józefowie, indywidualnym Biegu dla WOŚP i Spacerze z pupilem. Dla wszystkich przygotowano specjalne pakiety. Zdjęcia opublikowane przez mieszkańców w fejsbukowych wydarzeniach stworzyły wirtualne albumy Finału dostępne na FB: Sztab Wośp Lubicz Dolny.

Część aktywności przenieśliśmy właśnie do Internetu, gdzie w niedzielę uruchomiliśmy studio live z finałem licytacji przedmiotów wcześniej prezentowanych na fanpage’u sztabu. A wieczorem oglądaliśmy tu „Światełko do nieba” przygotowane przez strażaków z gminy.

Lubicz również m.in. nagrał balladę Mickiewicza pt. „Pani Twardowska", której każdą ze zwrotek przeczytał ktoś inny – bardziej lub mniej znany mieszkaniec lub mieszkanka gminy, obowiązkowo wrzucając datek do orkiestrowej puszki. Premiera „spektaklu" odbyła się w dniu Finału. Powstał także lubicki teledysk do piosenki „Burze" w wykonaniu Kamila Czeszela, laureata opolskiego koncertu „Debiuty", zagrzewający do wośpowego działania.

Z kolei na FB Szkoły Podstawowej w Lubiczu Dolnym zobaczyliśmy muzyczny projekt zespołu Baader Meinhof oraz ich przyjaciół Sławomira Pawłowskiego i Bożeny Cieślik, którzy wspólnie stworzyli cover piosenki "Serce sercu" zespołu HA-DWA-O. Za zdobycie 300 lajków (a zdobyła więcej) jeden z lubickich przedsiębiorców z gminy zgodził się zasilić wośpową puszkę niezłą sumą.

- Pandemia wyzwoliła w nas wszystkich kreatywność i entuzjazm do czynienia dobra – mówi szefowa sztabu. – Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w akcję: darczyńcom, zasilającym puszki i eSkarbonki oraz pomagającym przy organizacji Finału.

WIĘCEJ, m.in.:

>>> bezpośrednie relacje z Finału: FB Sztab Wośp Lubicz Dolny

>>> album na FB Lubicki Bieg dla WOŚP

>>> album na FB Morsowe wośpowanie w Józefowie

>>> album na FB Spacer z pupilem dla WOŚP

>>> ballada Mickiewicza "Pani Twardowska" w wykonaniu mieszkańców gminy [YouTube]

>>> lubicki teledysk Kamila Czeszela [YouTube; realizacja Marcin Klawiński]

drukuj (Gmina Lubicz ma gorące serce)

  • data: 2021-02-03
  • Sponsorzy Finału lubickiego WOŚP

« wstecz