Treść strony

News dla młodzieży. Otwieramy pumptrack!

W środę demontujemy ogrodzenie pumptracka z elementami skateparku w Lubiczu Górnym. Od tego dnia zapraszamy do korzystania z tego miejsca, które powstało specjalnie dla Was.

To na wniosek mieszkańców władze gminy Lubicz centralny plac w Lubiczu Górnym przeznaczyły na miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży.

Wiemy, że ciężko było Wam doczekać się otwarcia pumptracka. Pandemia koronowirusa wpłynęła na wydłużenie procedur administracyjnych, potem pojawiły się trudności związane z rozstrzygnięciem przetargu, a na końcu atak zimy.

Pumptrack ze skateparkiem w Lubiczu Górnym powstał w ubiegłym roku. Dziś jeszcze wykonawca impregnował skatepark, a od jutra można go testować.

 – Prosimy, abyście szanowali to miejsce, dbając o właściwe korzystanie i nie rozjeżdżanie trawy, a także o porządek wokół – mówi Dorota Pruszyńska, p.o. kierownika Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Lubicz.

W najbliższych dniach rusza kolejny etap inwestycji - obok pumptracka będzie montowany nowoczesny plac zabaw z linariami. Cały teren zagospodarowano zielenią. Wszystko w ramach zadania „Urządzenie przestrzeni publicznej w Lubiczu Górnym na potrzeby rewitalizacji społecznej. Etap II".

Budowa inwestycji zostanie dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (Działanie 7.1 Rozwój lokalny kierowany przez społeczność). Urząd Gminy Lubicz pozyskał środki za pośrednictwem LGD „Podgrodzie Toruńskie”.

 

drukuj (News dla młodzieży. Otwieramy pumptrack!)

  • data: 2021-03-02
  • Logotypy
  • Ostatnie drobne prace na skateparku
  • Pumptrack w Lubiczu Górnym
  • Pumptrack w Lubiczu Górnym

« wstecz