Treść strony

Złotoria ma nowy rodzinny park

To było marzenie sołtys Złotorii i wielu jej mieszkańców - Rodzinny Park Rekreacji i Wypoczynku. Wczoraj odbył się odbiór wewnętrzny parku.

W nowym parku w Złotorii są m.in.: huśtawki, bujaki sprężynowe, piaskownica, linarium, tory sprawnościowe, stół do ping ponga, betonowe piłkarzyki, a także wiaty, ławki, kosze na śmieci i na psie odchody oraz nowe nasadzenia.

Wczoraj odbył się odbiór wewnętrzny inwestycji, więc gmina może już zawiadomić Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu budowy.

Warto dodać, że park znajduje się w pobliżu ścieżki rowerowej Złotoria – Osiek. W przyszłości planowane jest jej połączenie z budowaną na terenie gminy ścieżką Złotoria – Lubicz Górny, właśnie poprzez ul. 8 Marca. Będzie to zatem doskonałe miejsce postojowe na odpoczynek lub ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Szerzej o parku w Złotorii niedawno pisaliśmy tutaj.

Gmina Lubicz sfinansowała inwestycje z własnego budżetu oraz funduszy europejskich przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie".

drukuj (Złotoria ma nowy rodzinny park)

  • data: 2021-03-09
  • Logotypy prow
  • Nowy rodzinny park w Złotorii
  • Nowy rodzinny park w Złotorii
  • Nowy rodzinny park w Złotorii

« wstecz