Treść strony

Punkt Szczepień Masowych

Trwają przygotowania do rozpoczęcia szczepień masowych w powiecie toruńskim. Jeden z punktów ma być zlokalizowany w hali Szkoły Podstawowej w Lubiczu Górnym.

Wczoraj odbyła się wideokonferencja starosty toruńskiego Marka Olszewskiego m.in. z samorządowcami z miasta i gminy Chełmża, gminy Lubicz, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Toruniu i prezesem Szpitala Powiatowego w Chełmży, dyrekcją Lecznic Citomed. Spotkanie dotyczyło organizacji i przygotowań Punktów Szczepień Masowych na terenie powiatu toruńskiego pod względem sanitarnym, spełniania warunków technicznych, postępowania z odpadami i zapobiegania chorobom zakaźnym.

Punkty szczepień zostały zgłoszone za pośrednictwem wojewody i czekają na akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia. Będą zlokalizowane i przygotowywane w już istniejących budynkach, znajdujących się pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu:

  • w Hali Sportowo-Widowiskowej w Chełmży - organizowany pod względem medycznym przez Szpital Powiatowy w Chełmży
  • w sali gimnastycznej SP w Lubiczu Górnym - organizowany pod względem medycznym przez Lecznice Citomed.

Punkty przygotowywane przez medyków wspólnie z samorządami, zostaną udostępnione dla chcących się zaszczepić mieszkańców powiatu toruńskiego w sposób spełniający wymagane standardy sanitarne i epidemiczne. Planowane uruchomienie wskazanych Punktów Szczepień Masowych przewidywane jest w ostatnich dniach kwietnia 2021.

Gmina Lubicz jest gotowa do technicznego uruchomienia punktu.

- Zaznaczmy, że w przypadku uruchomienia Punktu Szczepień Masowych w Lubiczu Górnym realizacja szczepień odbywać się będzie na dotychczasowych, ogólnopolskich zasadach, czyli poprzez rejestrację (zgodnie z obowiązującym harmonogramem) na portalu pacjent.gov.pl, ogólnopolską infolinię 989 lub dedykowane ku temu numery telefonów Citomedu: 503 081 084 lub 503 081 195. Osoby zakwalifikowane do szczepienia są szczepione w miejscu i w terminie wskazanym przez system i zaakceptowanym przez samego pacjenta – mówi Wojciech Rakowiecki, zastępca wójta gminy Lubicz.

Więcej informacji przekażemy po oficjalnym potwierdzeniu uruchomienia punktu PSM.

Na podstawie informacji Starostwa Powiatowego w Toruniu

drukuj (Punkt Szczepień Masowych)

  • data: 2021-04-09

« wstecz