Treść strony

Szkoła w końcu doczeka się sali

Dziś gmina przekazała plac budowy pod nową salę gimnastyczną w Lubiczu Dolnym. Uczniowie będą mogli z niej korzystać od września 2022 roku.

W tej chwili dzieci i młodzież z Lubicza Dolnego ćwiczą z sali przy remizie OSP oddalonej o kilkaset metrów, tracąc czas na dotarcie do niej i powrót.

Budową nowej sali zajmie się Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu. Prace rozpoczną się za kilka dni od robót ziemnych. – Chcielibyśmy, aby sala była gotowa do końca czerwca przyszłego roku, po to, aby w wakacje załatwić wszelkie niezbędne formalności i od września 2022 r. oddać obiekt do użytku – mówi Dorota Pruszyńska, p.o. kierownika Referatu Inwestycji.

Wioletta Pawłowska, dyrektor szkoły nie ukrywa zadowolenia z faktu, że lubicka szkoła doczeka się sali, a duża część prac budowlanych odbędzie się w wakacje. Wykonawca poinformował, że miejsce budowy zostanie zabezpieczone w taki sposób, aby nadal można było korzystać z "orlika" oraz placu zabaw.

Nowa sala gimnastyczna wraz z łącznikiem i pomieszczeniami towarzyszącymi przeznaczonymi na potrzeby socjalne: toalety (w tym dla niepełnosprawnych), natryski, szatnie, pomieszczenie trenerskie i magazyn sprzętu, będzie miała 420 m kw. powierzchni.

Na wyposażenie samej sali złożą się boisko do koszykówki, wielkości 20 m x 11 m, a także boisko do siatkówki – 18 m x 9 m - wyposażone w słupki z regulacją zawieszenia siatki, co umożliwi wykorzystanie ich także do gry w badmintona oraz tenisa. Miejsce na judo, o wymiarach 10 m x 10 m, na całości zostanie wyłożone profesjonalną matą. Nie zabraknie również nagłośnienia, równoważni gimnastycznej z regulacją wysokości i konia gimnastycznego bez łęków, drabinek mocowanych wzdłuż ściany okiennej, a także ławek gimnastycznych.

Budowa sali w Lubiczu Dolnym zostanie w pełni sfinansowana z budżetu gminy Lubicz i będzie kosztowała ponad 2 mln zł. - Mieszkańcy już od wielu lat zabiegali o tę inwestycję. Rozumiem ich potrzebę i uważam ją za ważną. Sala tuż przy szkole zdecydowanie poprawi komfort nauki w Lubiczu Dolnym – mówi wójt Marek Nicewicz.

drukuj (Szkoła w końcu doczeka się sali)

  • data: 2021-06-07
  • Przekazanie placu budowy pod salę gimnastyczną w Lubiczu...
  • Przekazanie placu budowy pod salę gimnastyczną w Lubiczu...
  • Przekazanie placu budowy pod salę gimnastyczną w Lubiczu...

« wstecz