Treść strony

Wniosek o 300+ tylko elektronicznie [Aktualizacja3]

W tym roku wnioski o 300+ na wyprawkę szkolną przyjmowane są wyłącznie online. Jeśli masz problem ze złożeniem wniosku, pomoże Ci pracownik ZUS na dyżurze w Lubiczu Dolnym 11 i 25 sierpnia.

Od 1 lipca świadczenie 300+ przysługujące w ramach rządowego programu „Dobry start” jest obsługiwane i wypłacane przez ZUS. Wnioski o tzw. 300+ dla ucznia na rok szkolny 2021/2022 można składać tylko elektronicznie – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej.

Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz numer telefonu. Te dane będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku
i ewentualnie do założenia profilu na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Osoby, które złożą wniosek o 300+ dla ucznia przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@atia będą miały automatycznie założony swój profil na PUE ZUS. Informacje na temat wniosku i jego obsługi będą tylko na portalu PUE ZUS. Tam również będzie korespondencja w sprawie wniosku np. wezwanie do jego uzupełnienia lub dosłania załączników,  a także  informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

- Klienci mogą liczyć na naszą pomoc w założeniu profilu na PUS ZUS i poprawnym wypełnieniu wniosku o 300+. Jednocześnie chciałabym przestrzec, że pracownicy ZUS nie będą chodzić po domach, zachęcać do złożenia wniosku czy założenia profilu na PUE. Wszelkie tego typu działania są nielegalne i zapewne będą inicjowane przez oszustów - przestrzega Krystyna Michałek.

Pomoc można uzyskać bezpośrednio w każdej placówce ZUS, a także w wybranych punktach w regionie. 

W związku z powyższym dział świadczeń rodzinnych GOPS Lubicz zaprasza osoby mające utrudniony dostęp do internetu i nie posiadające internetowego konta bankowego bądź konta PUE ZUS, do skorzystania z pomocy pracownika ZUS przy złożeniu wniosku „Dobry Start” tzw. 300+.

Taki dyżur odbył się już w Lubiczu Dolnym 16 i 22 lipca, a następne planowane są w sierpniu 11 i 25 w godz. 13.00 – 15.00 (GOPS Lubicz ul. Toruńska 24, budynek B urzędu gminy, parter).

Na podstawie Informacji prasowej ZUS

drukuj (Wniosek o 300+ tylko elektronicznie [Aktualizacja3])

  • data: 2021-07-12

« wstecz