Treść strony

Ten mural przypomni wydarzenia z XV wieku

Gmina Lubicz wraz z sołectwem Złotoria poszukują osoby, która zechce zaprojektować i namalować nawiązujący do I pokoju toruńskiego mural na budynkach przy drodze wjazdowej do Złotorii.

W Złotorii, pięknej podtoruńskiej miejscowości z gminy Lubicz, tuż za mostem na Drwęcy, w pobliżu kościoła powstanie historyczny mural upamiętniający zawarcie w XV wieku I pokoju toruńskiego. Przekazanie dokumentów traktatu nastąpiło w maju 1411 roku w okolicach tutejszego zamku. Mural ma pokazywać to właśnie wydarzenie.

Nasza propozycja jest więc okazją dla osób o zacięciu artystycznym, studentów, pasjonatów sztuki ulicznej do artystycznego spełnienia marzeń i pozostawienia po sobie trwałego śladu.

Budynek, którego ściany pokryje mural prezentujemy na zdjęciach. Sołectwo Złotoria zapewnia przygotowanie techniczne powierzchni, zabezpieczenie logistyczne, wszelkie materiały potrzebne do wykonania obrazu. Oferuje także finansową gratyfikację dla tego projektu (i jego realizacji), który zyska aprobatę mieszkańców.

Chętni, bez względu na wykształcenie i dotychczasowe dokonania, mogą zgłaszać się do Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy Lubicz e-mailowo: pr@lubicz.pl, przesyłając wstępną koncepcję lub wizualizację swojego pomysłu na oddanie tamtej historycznej chwili z początku XV wieku. Rada Sołecka Złotorii skontaktuje się z autorami interesujących prac i przeprowadzi z nimi negocjacje. W sprawie dodatkowych informacji można dzwonić do UG, pod tel. 56 674 40 15 lub 16.

Na e-mailowe, wstępne zgłoszenia organizatorzy przedsięwzięcia czekają do końca sierpnia. 

drukuj (Ten mural przypomni wydarzenia z XV wieku)

  • data: 2021-08-04
  • Budynek w Złotorii, na którym powstać ma mural
  • Budynek w Złotorii, na którym powstać ma mural

« wstecz