Treść strony

Kąpielisko zamknięte, a w przyszłym roku…

Skończyły się wakacje, kąpielisko nad jeziorem w Józefowie nieczynne, lecz już dziś zdradzamy jaką nowość szykujemy dla mieszkańców w następnym sezonie.

Za nami trzeci sezon plażowania w Józefowie. Na nowo przygotowaliśmy parkingi, kąpielisko i plażę z toaletami, miejscem do siatkówki i na grilla. Funkcjonował bar. Naszym priorytetem było zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa, stąd obecność ratowników. W tym roku nie odnotowano żadnych niebezpiecznych sytuacji, poza drobnymi incydentami.

- Chciałbym podziękować mieszkańcom za stosowanie się do zasad, ale także toruńskiemu WOPR za nieodpłatne użyczenie łódki ratowniczej – mówi wójt Marek Nicewicz.

Mieszkańcom na plaży zaproponowaliśmy również dodatkowe atrakcje, jak cztery seanse kina letniego oraz atrakcje sportowe przygotowane przez Stowarzyszenie One Passion One Love WP. Można było m.in. wziąć udział w Biegu Run Lubicz wokół jeziora i w turniejach siatkówki plażowej, a także otrzymać pomoc w Mobilnym Namiocie Wsparcia.

Lato się kończy, ale to nie znaczy, że zapominamy o Józefowie. Od momentu ożywienia tego terenu zauważyliśmy, że staje się ono dla wielu mieszkańców, niczym toruńska Barbarka, miejscem relaksu i oazą spokoju. Jesienią wiele osób odwiedza plażę podczas grzybobrania, zimą w Józefowie spotkamy wciąż rosnącą grupę morsów, a wiosną to właśnie tutaj chętnie czerpiemy energię ze słońca.

– Dlatego już dziś możemy zapowiedzieć nową atrakcję w Józefowie, która powstanie tam na przyszłe wakacje, czyli plac zabaw dla najmłodszych – zdradza z uśmiechem wójt Marek Nicewicz.

9 września wójt podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie budowy placu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W przyszłym sezonie na plaży, pod lasem, dzieci będą mogły również skorzystać ze zjeżdżalni, huśtawek i linarium.

drukuj (Kąpielisko zamknięte, a w przyszłym roku…)

  • data: 2021-09-10
  • Logotypy

« wstecz