Treść strony

Słomiane dekoracje w sześciu sołectwach

Młyniec Drugi będzie reprezentował naszą gminę w konkursie wojewódzkim na najbardziej pomysłowy witacz.

Konkurs ogłosiło województwo kujawsko-pomorskie. Każda gmina może zgłosić tylko jeden witacz, dlatego postanowiliśmy zrobić wewnętrzne eliminacje – W naszej gminie przygotowano aż sześć witaczy, a każdy z nich to efekt wielu godzin pracy, na dodatek efekt bardzo ciekawy – mówi Aneta Kaczmarek, sekretarz Urzędu Gminy Lubicz.

Słomiane dekoracje wykonano w Brzeźnie, Grębocinie, Gronowie, Mierzynku, Młyńcu Drugim i Młyńcu Pierwszym.

Aby werdykt był jak najbardziej obiektywny powołano dwie, niezależne  komisje. Pierwsza miała za zadanie wyłonić dwa najciekawsze witacze, którymi okazały się witacze Brzeźna i Młyńca Drugiego. Zadaniem drugiej komisji było wskazanie tego witacza, który zostanie zgłoszony do konkursu wojewódzkiego. Wybór padł na witacz Młyńca Drugiego.

Niestety, gronowskie Minionki cieszyły mieszkańców i przejezdnych tylko kilka dni, ponieważ spłonęły. W ubiegłym roku podobna sytuacja spotkała Grębocin. Sprawą podpalenia w Gronowie zajęła się policja. - Piętnujemy wszelkie akty wandalizmu. Bardzo nam też przykro z uwagi na twórców witacza, którzy poświęcili swój czas na jego przygotowanie – mówi Aneta Kaczmarek, sekretarz Urzędu Gminy Lubicz. To nie wykluczyło jednak witacza z udziału w naszym konkursie.

- Widząc zaangażowanie mieszkańców, wójt postanowił nagrodzić wszystkie wykonane witacze voucherami finansowymi do wydania na potrzeby własne środowisk w przyszłym roku budżetowym – dodaje pani sekretarz.

Oficjalne podsumowanie gminnego etapu konkursu odbędzie się pod koniec września na spotkaniu w Młyńcu Drugim. 

>>> Prezentacja witaczy [YouTube]

drukuj (Słomiane dekoracje w sześciu sołectwach)

  • data: 2021-09-16
  • Gminę Lubicz w konkursie wojewódzkim będzie reprezentował...
  • Witacz Brzeźna
  • Witacz Gronowa
  • Witacz Grębocina
  • Witacz Mierzynka
  • Witacz Młyńca Pierwszego

« wstecz