Treść strony

Zastrzyk gotówki dla sali w Lubiczu Dolnym

W Dniu Edukacji Narodowej wójt Marek Nicewicz podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowę na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej w Lubiczu Dolnym.

Budowa sali gimnastycznej wraz łącznikiem i pomieszczeniami towarzyszącymi w Lubiczu Dolnym rozpoczęła się w wakacje. Teraz na placu intensywnie pracują murarze, a sala rośnie z dnia na dzień. To ważna, długo oczekiwana inwestycja, ponieważ w tej chwili lekcje wychowania fizycznego w Lubiczu Dolnym odbywają się w sali przy remizie oddalonej od szkoły o kilkaset metrów.

Społeczność szkoły nie może doczekać się efektu końcowego, z uwagą obserwując postępy prac. Właśnie wylano strop nad częścią socjalną.

- Chodziłam do tej szkoły i jej minusem był właśnie brak sali gimnastycznej i długie wycieczki "do remizy". Cieszę się, że moi chłopcy będą już mieli salę na miejscu – napisała na naszym gminnym FB jedna z mam.

- Bardzo się cieszymy z budowy sali gimnastycznej – dodaje sołtys Lubicza Dolnego Alicja Zielińska.

Sala ma być gotowa na przyszły rok szkolny. Jej koszt to 2 mln zł.

– Decyzję o budowie sali, przy aprobacie Rady Gminy Lubicz, podjąłem mimo braku dofinansowania z programów rządowych, na które to bardzo liczyliśmy, ponieważ sytuacja finansowa samorządów jest coraz trudniejsza  – mówi wójt Marek Nicewicz. – Dlatego ucieszyło nas wsparcie marszałka Piotra Całbeckiego i Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, do czego znacznie przyczynił się radny Jacek Gajewski, obecny na dzisiejszej gali.

Dziś, czyli w Dniu Edukacji Narodowej, oficjalnie podpisano w Toruniu umowę na dofinansowanie lubickiej inwestycji na 250 tys. zł.

Po jej zakończeniu gmina planuje aktualną salę przystosować na potrzeby społeczności lokalnej. Prace nad koncepcją już trwają.

drukuj (Zastrzyk gotówki dla sali w Lubiczu Dolnym)

  • data: 2021-10-14
  • Budowa sali przy szkole w Lubiczu Dolnym (zdjęcie wykonane...
  • Tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie budowy: Aneta...

« wstecz