Treść strony

Nie trujmy siebie i innych

Obserwujesz ciemny i gęsty dym z komina? Napisz do Urzędu Gminy Lubicz na adres stop.smog@lubicz.pl. Dbajmy wspólnie o nasze zdrowie i środowisko, w którym żyjemy.

Przypomnijmy, że trzy gminy Lubicz, Obrowo i Czernikowo złożyły się dla Komisariatu Policji w Dobrzejewicach na drona, który będzie wykorzystywany m.in. do monitorowania jakości powietrza.

– Teraz w końcu pojawiło się narzędzie, które - mam nadzieję - pozwoli nam skutecznie przeciwdziałać zanieczyszczaniu powietrza  – mówi wójt Lubicza Marek Nicewicz.

Dlatego, jeżeli podejrzewacie Państwo, obserwując ciemny i gęsty dym z komina, że ktoś w domowym piecu spala odpady, trując siebie i innych, to poinformujcie nas o tym, pisząc na adres stop.smog@lubicz.pl.

Wszystkie zgłoszenia zostaną przekazane policji.

Więcej na temat drona pisaliśmy tutaj.

Przypominamy również, że w urzędzie funkcjonuje specjalny punkt Programu „Czyste Powietrze”, a gmina pomaga w uzyskaniu dofinansowania na wymianę pieca. W naszej specjalnej zakładce na stronie przeczytacie o tym więcej – tutaj.

Jeżeli jednak macie Państwo jakieś pytania czy chcielibyście rozwiać swoje wątpliwości, zapraszamy na kolejne ze spotkań w sprawie Programu i możliwości uzyskania wsparcia finansowego: 19 października, świetlica w Krobi, godz. 17.

drukuj (Nie trujmy siebie i innych)

  • data: 2021-10-15

« wstecz