Treść strony

Zagłosujmy na projekty z naszej gminy!

Mamy dla Was kilka bezpłatnych, ciekawych propozycji na przyszły rok związanych z rekreacją, zdrowiem i relaksem, lecz potrzebujemy Waszej pomocy w postaci oddanych głosów.
 
Głosowanie na projekty w tegorocznym budżecie obywatelskim powiatu trwa do 13 grudnia. Można wybrać jeden projekt z puli gminnej (lokalnej) i ️jeden z puli powiatowej.
 
Z naszej gminy w puli lokalnej (gminnej) znalazł się jeden projekt "Cztery pory roku - biegiem po zdrowie" - nr 21. To cztery wydarzenia sportowo-rekreacyjne w czterech sołectwach gminy Lubicz obejmujące m.in. biegi uliczne na dwóch dystansach - 5 i 10 km, zajęcia nordic walking i konkursy sprawnościowe. Podczas wydarzeń zaplanowano także szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz porady w zakresie zdrowego odżywiania.
 
W puli powiatowej projektów mamy więcej, jednak bezpośrednio skierowane dla naszych mieszkańców są dwa projekty: "Spotkania z muzyką" - nr 11 i "Dzień dla zdrowia" - nr 13. "Spotkania z muzyką" są spotkaniami z muzyką Maanam na koncertach zespołu Tribute to Maanam w trzech gminach powiatu toruńskiego: Lubicz, Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka. Z kolei "Dzień dla zdrowia" to akcja profilaktyczna w Obrowie poświęcona zdrowiu i aktywności fizycznej, w ramach której zaplanowano m.in. spotkania z lekarzami specjalistami oraz pokazy dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej i instruktaż marszu nordic walking. Wydarzenie jest dedykowane mieszkańcom gmin: Lubicz, Obrowo i Czernikowo. 
 
Jak głosować? W tej edycji głosowanie odbywa się w sposób elektroniczny za pomocą interaktywnej karty do głosowania dostępnej na https://powiat-torunski.budzet-obywatelski.org/
 
Jeśli projekty nie otrzymają odpowiedniej liczby głosów, to nie uzyskają również dofinansowania na realizację. 

drukuj (Zagłosujmy na projekty z naszej gminy!)

  • data: 2021-11-23

« wstecz