Treść strony

Wyniki ankiety. Chcemy jeździć szynobusem

Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili swoje zdanie na temat planowanego połączenia kolejowego przez Lubicz Dolny i Lubicz Górny. Ankietę wypełniło 201 osób.

Z ankiety wynika, że pomysł cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem osób, które wypełniły ankietę. 93,5 proc. z nich zadeklarowało regularne korzystanie z połączeń do Torunia i z powrotem. Najwięcej, bo 44 proc. osób uznało, że szynobus powinien kursować co 20 minut, a 35,2 proc. - co 10 minut.

Oprócz wypełnienia ankiety poprosiliśmy też mieszkańców o wyrażenie swojego zdania w komentarzach na FB Gmina Lubicz. Post stał się niezwykle popularny.

- Ciekawe propozycje mieszkańcy mieli odnośnie miejsca lokalizacji przystanku – mówi wójt Marek Nicewicz. - Poza wskazanym przez nas pojawiły się jeszcze dwa inne miejsca. Będziemy je rozważać na etapie rozmów nad tym projektem. Kluczowe jest tu stanowisko PKP Polskie Linie Kolejowe. O efektach poinformujemy.

Dziękujemy za udział w ankiecie i wszystkie opinie na ten temat.

Przypomnijmy, jak zapowiada marszałek województwa Piotr Całbecki, z końcem stycznia 2022 wznowione zostaną połączenia szynobusem na linii Toruń-Sierpc. Projekt zakłada m.in. powstanie przystanków kolejowych w miejscach wynikających z potrzeb komunikacyjnych mieszkańców. Na naszym terenie pociąg będzie się zatrzymywał tak, jak kiedyś w Lubiczu Dolnym. Dodatkowo, w przypadku naszej gminy, rozważa się opcję budowy nowego przystanku na wysokości bloków spółdzielni mieszkaniowej w Lubiczu Górnym. Od lat w planach miejscowych Lubicza Górnego przewiduje się miejsce pod budowę nowego przystanku kolejowego z możliwością dostępu do bezpłatnego parkingu dla pasażerów. Pisaliśmy o tym więcej tutaj.

drukuj (Wyniki ankiety. Chcemy jeździć szynobusem)

  • data: 2021-12-29

« wstecz