Treść strony

Taki kalendarz tylko w gminie Lubicz

Dla mieszkańców przygotowaliśmy kalendarz spiralowany… na półtora roku. Dlaczego właśnie taki? I jak go można dostać?

Kolejny rok z rzędu mamy dla Państwa kalendarz ze zdjęciami miejsc, tym razem architektury, z naszej gminy. Fotografie wykonali członkowie Młodzieżowych Spotkań Fotograficznych działający pod fachowym okiem Kasi Rubiszewskiej. Tak pani Kasia opowiada o projekcie: - Skupiliśmy się na fotografowaniu obiektów architektonicznych, które powstały do połowy XX wieku. Niestety w czasie trwania projektu, na świecie wybuchła pandemia Covid-19, co wpłynęło na nasze spotkania. Projekt, który jak zakładaliśmy miał trwać 17 tygodni, przedłużył się do półtora roku. Tyle potrzebowaliśmy czasu, aby zakończyć nasz plan.

Chcieliśmy, aby w kalendarzu znalazło się po jednym zdjęciu z każdego sołectwa, czyli 17. Ostatecznie zdecydowaliśmy więc, aby kalendarz zawierał 18 stron (17 sołeckich + stronę z autorami zdjęć podczas wędrówek), a więc obejmował okres półtora roku, a zatem dokładnie tyle czasu, ile młodzież poświęciła na fotografowanie.

Kalendarz trafi do chętnych bezpłatnie, ponieważ został sfinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mieszkańcy zainteresowani posiadaniem kalendarza z architekturą gminy Lubicz mogą go bezpłatnie odebrać (do wyczerpania zapasów) od 4 stycznia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lubiczu Dolnym lub jej filiach w Grębocinie, Złotorii i Lubiczu Górnym, a w nowej fili w Gronowie (w byłym budynku szkoły) prawdopodobnie od 10 stycznia.

Z kolei chęć odbioru w Urzędzie Gminy Lubicz prosimy najpierw zgłosić e-mailowo pr@lubicz.pl lub telefonicznie, w godzinach pracy urzędu, 56 674 40 15, 56 674 40 16. Kalendarz będzie na Państwa czekał, na drugi dzień po zgłoszeniu, w Biurze Podawczym urzędu (budynek główny, wejście z tyłu budynku).

drukuj (Taki kalendarz tylko w gminie Lubicz)

  • data: 2022-01-03
  • Kalendarz gminy Lubicz

« wstecz