Treść strony

Kajakarze bezpiecznie dobiją do brzegu

Na przełomie lipca i sierpnia na Drwęcy zostaną zamontowane dwa pomosty kostkowe z polietylenu. Pierwszy z nich w pobliżu tamy w Lubiczu Dolnym, a drugi przy ujściu Drwęcy do rzeki Wisły w okolicach ruin zamku Kazimierza Wielkiego w Złotorii.

Pomosty posłużą głównie miłośnikom turystyki wodnej, dzięki czemu kajakarze bezpiecznie wydostaną się na ląd.

Pomosty kostkowe z polietylenu, to nowoczesne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju pomostów pływających. Moduły pływające spełniają najbardziej wymagające oczekiwania na akwenie każdego rodzaju. Podstawowy element pomostu - pływak wykonany z polietylenu - jest jednocześnie konstrukcja nośną i chodnią pomostu.

Zaletą tego typu pomostów jest to, że nie zanieczyszczają wody ani środowiska naturalnego, a poprzez zastosowanie przy ich produkcji polietylenu podlegają także procesowi pełnego recyclingu. Dodatkowo, łatwo się je eksploatuje. Pomosty tego typu nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji, jak w wypadku klasycznych pomostów. Do montażu nie jest potrzebne korzystanie z usług specjalistów, a sam montaż odbywa się bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi. Po zakończeniu sezonu pomosty mogą być zarówno pozostawione na wodzie, jak również rozłożone na części i składowane piętrowo na placu z dala od brzegu.

drukuj (Kajakarze bezpiecznie dobiją do brzegu)

  • data: 2020-07-16

« wstecz