Treść strony

Letnia zadyma w środku zimy [AKTUALIZACJA]

Pandemia nam nie przeszkodzi! W styczniu ponownie zagramy z Jurkiem Owsiakiem i całą Polską w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Uwaga! Ze względu na wprowadzenie tzw. narodowej kwarantanny Finał WOŚP został przesunięty z weekendu 9-10 stycznia na 30-31 stycznia 2021 roku.

Gdy rok temu po raz pierwszy formalnie zarejestrowaliśmy Sztab WOŚP Lubicz Dolny, grając pod własnym szyldem, nie spodziewaliśmy się aż takiego pospolitego ruszenia i aż takich efektów akcji. W niedużej wiejskiej gminie zebraliśmy 133,292,01 zł (+ walutę obcą), a worek z wośpowymi propozycjami wypełniony był po brzegi. W działania sztabu zaangażowało się wiele środowisk, a wszędzie tam, gdzie grała Orkiestra gromadziły się tłumy mieszkańców z otwartymi sercami i wzajemną życzliwością.

W tym, wyjątkowym roku, stanęliśmy więc przed dylematem – co teraz?

- Siłą Orkiestry są przecież spotkania i integracja – mówi Katarzyna Gałka, szefowa lubickiego sztabu. – Zadaliśmy sobie pytanie - jak więc zagrać w Orkiestrze tak, aby to, co jest jej domeną mogło się ziścić także w pandemii, a jednocześnie było dla wszystkich bezpieczne? I mamy dla Was kilka propozycji.

Kiermasze

Tym razem nie będzie publicznego finału w Lubiczu Dolnym, ani też wydarzeń w świetlicach i szkołach, ale te miejsca nadal pozostaną otwarte. Zapraszając indywidualnie, w odstępach czasowych, z zachowaniem reżimu sanitarnego, np. na kiermasze, z których dochód – co oczywiste – wpłynie na konto WOŚP-u. Część prac na pewno wcześniej zostanie zaprezentowana w mediach społecznościowych.

Wośpobusy

Poza tym całą gminę podzielimy na cztery części, po każdej będzie krążyć jeden z czterech wośpobusów, według publicznie znanego rozkładu, a wraz z nimi, m.in. kuferek pełen niespodzianek i licytacje. – Planujemy, że w każdej z miejscowości wośpobusy w niedzielę pojawią się dwa, trzy razy, w wyznaczonym miejscu, gdzie chętni z zachowaniem dystansu wezmą udział w krótkiej zabawie – mówi Jarosław Nadolski, członek sztabu koordynujący akcję ze strony Urzędu Gminy Lubicz.

Nie zabraknie także ogólnogminnej licytacji przeprowadzonej w mediach społecznościowych.

Rekreacja

Podobnie, jak w ubiegłym roku stawiamy na rekreację, tym razem przygotowując aż cztery propozycje w poprzedzającą sobotę i niedzielę wośpową. Czyli dla każdego coś fajnego.

30 lub 31 stycznia zachęcamy do biegów indywidualnych lub rodzinnych. Udział w biegu trzeba będzie udowodnić za pomocą aplikacji i selfie z trasy. A jeśli nie lubisz biegać, to tego samego dnia w grupie do 5 osób możesz pójść na marsz nordic-walking, potem przesyłając nam zdjęcie. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

31 stycznia zapraszamy na morsowanie w Józefowie, w grupie do 5 osób, pod nadzorem instruktora, zakończone ciepłym poczęstunkiem.

Ostatnia propozycja to spacer ze zwierzakiem. Wystarczy wyjść z domu (gdziekolwiek, nawet na podwórko, do ogródka czy na balkon) i udokumentować to fotografią.

Uwaga! Na wszystkie wydarzenia będą obowiązywać zapisy, wpisowe z wydarzeń przeznaczamy na Orkiestrę, ale dostaniecie też za nie pakiety startowe (odbiór w świetlicach).

Integracja

Wyzwanie czytelnicze, z którego powstanie film, przygotowuje także Publiczna Gminna Biblioteka, a koncert on-line wokalistka Anna Sztandarska wraz z dziećmi.

I właśnie media społecznościowe w 2021 roku staną się miejscem, które w sytuacji pandemicznej wszystkich nas połączą (oprócz transmisji i filmów, stworzymy albumy zdjęciowe).

Szczegóły będą się pojawiały m.in. na FB Sztab Wośp Lubicz Dolny, FB Gmina Lubicz, stronie Lubicz.pl w zakładce WOŚP, a także w Newsletterze Gminy Lubicz.

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja skupia na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Cieszymy się, że dołożymy swoją cegiełkę.

Więcej informacji w zakładce WOŚP

drukuj (Letnia zadyma w środku zimy [AKTUALIZACJA])

  • data: 2020-12-15

« wstecz