Treść strony

Śmieci. Jutro wcześnie rano wystawiamy worki

W sobotę 25 kwietnia nastąpi odbiór odpadów segregowanych. Prosimy, aby worki wystawić przed godz. 6 rano. Każdy z nich powinien być zawiązany. Przypominamy najważniejsze zasady.

  • Jeżeli śmieci nie zostały odebrane, albo zdarzyły się inne zakłócenia dotyczące zbiórki, trzeba niezwłocznie złożyć reklamację (w najbliższy dzień roboczy) w Referacie Gospodarki Odpadami: mailowo, wysyłając wiadomość na adres go@lubicz.pl, podając swoje dane oraz adres posesji lub telefonicznie pod nr 56 621 21 28. To pracownicy tego referatu w bezpośrednim kontakcie z firmami wywożącymi odpady mogą interweniować w zgłaszanej przez Państwa sprawie. Firma na zrealizowanie reklamacji ma trzy dni robocze. Zgłoszenie po dłuższym czasie wyklucza możliwość wyjaśnienia sytuacji.
  • Najczęściej, jak wynika z naszych analiz (kontroli, ale także GPS-ów w śmieciarkach) odpady nie są zabierane z tych posesji, których właściciele na czas nie wystawią pojemników lub worków. Firma nie ma możliwości wielokrotnego podjeżdżania pod posesje, bo musi obsłużyć 5.200 domostw, a to oznacza miesięczny przebieg ponad 3,5 tys km. Jeśli jednak śmieci zostały wystawione na czas, a mimo to są nieodebrane, prosimy o reklamacje (jak w pkt. 1).
  • Zdarza się jeszcze jeden powód niezabierania worków - unikanie płatności za odpady. Na terenie gminy ciągle mamy przypadki osób, które od lat u nas mieszkają, co zgłaszają nam sąsiedzi, ale nadal mają oficjalnie nieodebrany dom, więc zameldowani są poza gminą. Gdzie trafiają śmieci z takich domostw? Wysoce prawdopodobne jest, że zalegają w różnych, przypadkowych miejscach, zaś samochody MPO nie przeczesują gminy w poszukiwaniu podrzuconych worków, tylko podjeżdżają pod konkretne zgłoszone adresy według tras wyznaczonych na dany dzień.
  • Szkło w workach nie może być potłuczone. Odłamki szkła to oczywiste zagrożenie, a notorycznie zdarza się, że worek po podniesieniu przez pracownika pęka, przecięty odłamkami. Niestety, zdarza się także, że takie szkło rani pracowników. Zatem, po raz kolejny prosimy, pamiętajmy o dokładnym zawiązaniu worka.

drukuj (Śmieci. Jutro wcześnie rano wystawiamy worki)

  • data: 2020-04-24

« wstecz