Treść strony

Po majówce otwieramy urząd gminy [Aktualizacja2]

4 maja Urząd Gminy Lubicz i podległe instytucje wracają do normalnych godzin funkcjonowania i przyjmowania interesantów na miejscu. Zmieni się jednak wewnętrzna organizacja.

- Po weekendzie majowym następuje kolejny etap odmrażania gospodarki, a zgodnie z decyzją wojewody wracamy także do bezpośredniego kontaktu urzędników z mieszkańcami – mówi wójt Marek Nicewicz. – Powoli wracamy więc do normalności z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Urząd gminy

Do głównego urzędu wejdziemy od strony parkingu z tyłu budynku. W ten sposób znajdziemy się w dotychczasowej sali sesyjnej, która zostanie zaadaptowana na czterostanowiskową salę obsługi interesantów. Jednym stanowiskiem będzie biuro podawcze, pozostałe – każde w odpowiedniej odległości i oddzielone szybą, zajmą urzędnicy. Danego urzędnika poprosi o zejście pracownik biura podawczego. Na miejscu udostępnimy żele odkażające i środki dezynfekujące. Sala będzie regularnie dezynfekowana.

W budynku B (USC, dowody osobiste) wydzielone miejsce oczekiwania, tak jak do tej pory, znajdzie się na I piętrze. Przed wejściem do biur USC, w których również zamontujemy szyby, należy zdezynfekować dłonie.

Przyjęte dokumenty przejdą trzydniową kwarantannę.

W każdym przypadku trzeba pamiętać o zakrywaniu nosa i ust, a także rękawiczkach ochronnych.

Przypomnijmy, że do tej pory prosiliśmy mieszkańców o załatwianie spraw zdalnie i ewentualną wizytę w urzędzie jedynie w sprawach niecierpiących zwłoki. Załoga urzędu została podzielona na dwie grupy, pracując w systemie rotacyjnym – na miejscu lub zdalnie w domu. – Szybko okazało się, że system się sprawdził – zdradza wójt - ponieważ w pewnym momencie jedna z tych dwóch grup, ze względu na kontakt pracownika z potencjalnie zarażoną osobą, musiała zostać wysłana na kilkudniową kwarantannę. Wtedy wszystkie obowiązki w urzędzie przejęła druga grupa. Na szczęście wynik testu osoby podejrzanej o chorobę okazał się negatywny. To nie był łatwy czas dla nas wszystkich – mieszkańców i urzędników. Jeszcze dużo niewiadomych przed nami, dlatego proszę o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa i wyrozumiałość.

Gminne instytucje

Na podobnych zasadach, przyjmując mieszkańców z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, od 4 maja będzie działał także Zakład Usług Komunalnych. O organizacji pracy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej piszemy tutaj.

5 maja zostanie otwarta Biblioteka Publiczna oraz jej filie (punkt w Krobi od 12 maja), ale przeorganizowaniu ulegnie przyjmowanie czytelników. Dyrektor biblioteki Marzenna Wojnar zwraca się z prośbą o zamawianie książek poprzez systemem MAK+, telefoniczne lub e-mailowo (kontakty znajdują się na stronie biblioteki). 

Z kolei 11 maja dla dwóch grup dzieci gmina otwiera przedszkole publiczne w Lubiczu Górnym (o otwarciu niepublicznych decydują dyrektorzy poszczególnych placówek). Więcej na ten temat - tutaj.

Czekamy także na zalecenia służb sanitarnych dotyczące korzystania z placów zabaw, siłowni zewnętrznych i innych miejsc rekreacji, o czym poinformujemy po otrzymaniu rekomendacji.

drukuj (Po majówce otwieramy urząd gminy [Aktualizacja2])

  • data: 2020-04-29

« wstecz