Treść strony

Urządzamy park w Złotorii

W Złotorii w lasku przy ul. 8 Marca powstaje Rodzinny Park Rekreacji i Wypoczynku. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się z niego już wiosną.

- Jestem przeszczęśliwa, że Lasy Państwowe użyczyły gminie ten teren i udało się ocalić zielone płuca Złotorii, zlokalizowane akurat przy gęstej zabudowie, na miejsce wypoczynku i spotkań dla naszych mieszkańców – mówi Barbara Kisielewska, sołtys Złotorii.

Wszystko zaczęło się kilka lat temu od inicjatywy pani sołtys, która zaproponowała opracowanie koncepcji parku. Jej wykonanie opłacono z pieniędzy Funduszu Sołeckiego wyodrębnionego dla sołectw z budżetu gminy Lubicz. Mieszkańcy zdecydowali również o przeznaczeniu sołeckich środków na wyznaczenie alejek i kupno pierwszych urządzeń do parku – sześciu elementów siłowni zewnętrznej. To był nieformalny początek właśnie tworzonego parku.

Gmina sfinansuje tę inwestycje z własnego budżetu oraz funduszy europejskich przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie".

W parku znajdą się: huśtawki, bujaki sprężynowe, piaskownica, linarium, tory sprawnościowe, stół do ping ponga, betonowe piłkarzyki, a także wiaty, ławki, kosze na śmieci i na psie odchody oraz nowe nasadzenia. Każdy element tej przestrzeni zostanie w nią wkomponowany z poszanowaniem wymogów lasu.

- Większość elementów parku, poza dwiema altanami, została już zamontowana, a roślinność wykonawca zasadzi do połowy kwietnia – mówi Dorota Pruszyńska p.o. kierownika Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Lubicz.

- Dodatkowo z funduszu sołeckiego chcielibyśmy jeszcze m.in. zamontować trampolinę. Zastanawiamy się także nad monitoringiem – mówi sołtys Barbara Kisielewska.

Warto dodać, że park znajduje się w pobliżu ścieżki rowerowej Złotoria – Osiek, która w przyszłości zostanie połączona z budowaną na terenie gminy ścieżką Złotoria – Lubicz Górny, właśnie poprzez ul. 8 Marca. Będzie to zatem doskonałe miejsce postojowe na odpoczynek lub ćwiczenia na świeżym powietrzu.

drukuj (Urządzamy park w Złotorii)

  • data: 2021-02-25
  • Logotypy
  • Montaż urządzeń w parku
  • Montaż urządzeń w parku
  • W parku zamontowano już większość zaplanowanych urządzeń

« wstecz