Treść strony

Rusza kąpielisko nad jeziorem w Józefowie [Aktualizacja]

To był strzał w dziesiątkę! Trzeci rok z rzędu zapraszamy Was do Józefowa, nad urokliwy, otoczony lasem akwen, gdzie przygotowaliśmy dla Was także inne atrakcje, np. kino letnie.

W 2019 roku Urząd Gminy Lubicz, po raz pierwszy w historii, pilotażowo zorganizował w Józefowie „miejsce czasowo wykorzystywane do kąpieli”. Rok później, mimo trudności spowodowanych pandemią otworzyliśmy pełnoprawne kąpielisko. W tym roku zapraszamy Was na nie po raz kolejny - od 26 czerwca.

Na plażę dowieźliśmy świeży piasek. Na jeziorze wyznaczymy bezpieczne miejsca do kąpieli: dla maluchów, dla osób nieumiejących pływać, jak i dla pływających. Można też skorzystać z damskiej i męskiej przebieralni.  

Gmina zapewni również kilka toalet z dostępem do wody do umycia rąk i dostęp środków dezynfekujących. Podwoimy liczbę koszy na śmieci.

Przez cały sezon nad bezpieczeństwem kąpiących się w godzinach 10.00-18.00 będą czuwać ratownicy. Do dyspozycji mają wieżę, łódkę, profesjonalną apteczkę, defibrylator, sprzęt do nurkowania oraz tubę.

Dla plażowiczów przygotowaliśmy dwa parkingi. Duży bezpłatny na polu przy wjeździe do lasu oraz mniejszy płatny (wjazd 10 zł) tuż przy plaży.

Nad jeziorem kolejny rok będzie funkcjonował bar przy ładnej pogodzie czynny w tygodniu do 20.00, a od piątku do niedzieli do 22.00 (od 10.00). Można w nim także wypożyczyć sprzęt wodny: deski sup, kajaki i rowery wodne.

Na plażę w Józefowie ponownie zawita również kino letnie. Organizujemy cztery bezpłatne seanse, które w lipcu rozpoczną się o godz. 21.30, a w sierpniu o 21.00 (wstęp wolny). 

Repertuar kina letniego:

2 lipca - Wszyscy wiedzą (dramat – kryminał),

3 lipca – Nigdy Cię tu nie było (dramat – thriller),

27 sierpnia – „Sokół z masłem orzechowym” (komedia),

28 sierpnia –  „Teraz albo nigdy” (komedia).

Nad jeziorem zostanie także zorganizowanych kilka inicjatyw, m.in. zabawy dla dzieci prowadzone przez Fundację „Okruszek Szczęścia” oraz skierowane do młodzieży działania profilaktyczne Stowarzyszenia One Passion One Love WP. 27 czerwca o 9.00 stowarzyszenie organizuje w Józefowie bieg Run Lubicz. Zaprasza też do „Namiotu wsparcia” 10 lipca, a także do namiotu i na siatkówkę plażową 18 lipca oraz 29 sierpnia, od godz. 10.00.

Kąpielisko będzie czynne do końca wakacji.

Apelujemy o bezpieczne zachowanie i wspólne dbanie o porządek.

drukuj (Rusza kąpielisko nad jeziorem w Józefowie [Aktualizacja])

  • data: 2021-06-24
  • Plan sytuacyjny kąpieliska

« wstecz