Treść strony

Myślę, więc nie śmiecę. Posprzątajmy razem

Śmieci wokół nas jest coraz więcej. W sobotę 18 września w ramach akcji „Sprzątanie Świata” będziemy porządkować las wokół jeziora w Józefowie.

Niestety, nie wszyscy wyrzucają śmieci do przeznaczonych do tego pojemników. W czasach, kiedy wydałoby się, że każdy wie, jak rozrzucanie odpadów wpływa na środowisko i nasze zdrowie, wciąż pozwalamy sobie na śmiecenie w miejscach publicznych. Jezioro Józefowo jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc na terenie naszej gminy, a jednak wciąż nie szanujemy tego, co mamy. 18 września z okazji kolejnego „Sprzątania Świata” o godz. 15.00 zapraszamy mieszkańców do wspólnej akcji sprzątania lasu wokół jeziora.

- Przyjemne, czyli maksymalnie dwugodzinny spacer po lesie połączymy z pożytecznym, a więc zebraniem śmieci – mówi wójt Marek Nicewicz.

Każda osoba otrzyma od nas rękawiczki i worki, specjalną przypinkę okolicznościową oraz drobne gadżety gminy i MPO. Po sprzątaniu zaprosimy na wspólne spotkanie, na którym na uczestników będzie czekał drobny poczęstunek oraz rozstrzygnięcie konkursów na: największy śmieć, najdziwniejszy śmieć oraz najmłodszego i najstarszego uczestnika akcji.

- Jestem niemal przekonany, że akurat ci, co sprzątają w takich akcjach, to nie śmiecą – mówi wójt Marek Nicewicz. – Mam nadzieję, że do tych, którzy śmiecą w końcu dotrze jak wstydliwe i nieodpowiedzialne jest to zachowanie.  

W akcji „Sprzątanie świata” chodzi również o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Przy okazji przypominamy więc, że w naszej gminie funkcjonuje bezpłatny dla mieszkańców Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i jak prawidłowo segregować śmieci.

Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Mając je na uwadze zachęcamy, aby każdy z nas podjął także działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych, np. foliową reklamówkę na zakupy zastępując materiałową torbą. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

drukuj (Myślę, więc nie śmiecę. Posprzątajmy razem)

  • data: 2021-09-14
  • Plakat akcji

« wstecz