Treść strony

Zmiany w komunikacji miejskiej. Nowa linia

Od 1 maja mieszkańcy Lubicza Górnego, Dolnego oraz Krobi będą mogli w godzinach szczytu szybciej, sprawniej i zgodnie z rozkładem jazdy dotrzeć do Torunia.

Jak zapowiadaliśmy, uruchamiamy planowaną od kilku miesięcy nowa linię autobusową, którą roboczo nazywaliśmy nr 135, ale ostatecznie otrzymała od MZK numer 114.

Autobus nr 114 rano, tylko w godzinach szczytu (między 5.00 a 7.00) w dni nauki szkolnej, pojedzie na trasie: Krobia - Lubicz Górny przy DK nr 10 - Lubicz Dolny - Szosa Lubicka - Ligi Polskiej - Konstytucji 3-go Maja - Wyszyńskiego - pętla Rubinkowo II (Dziewulskiego). Przystanek przy ul. Ligi Polskiej stanie się dodatkowym, oprócz pętli Rubinkowo II, punktem przesiadkowym dla pasażerów udających się do centrum miasta lub pozostałych osiedli Torunia. Na tym przystanku można przesiąść się m.in. na tramwaje linii nr 1 lub 5 do centrum miasta, autobusy linii nr 16 i 31 na Wrzosy, autobusy linii nr 25, 34 i 40 w kierunku UMK, linie nr 33 i 42 w kierunku ul. Mazowieckiej i linie nr 29 i 44 w kierunku Podgórza.

Wracając do domu, w godzinach szczytu (między 13.00 a 17.00) w dni nauki szkolnej, pojedziemy na trasie: pętla Rubinkowo II (Dziewulskiego) – Wyszyńskiego – Konstytucji 3-go Maja – Ligi Polskiej (węzeł przesiadkowy pod Szpitalem Dziecięcym) – Szosa Lubicka – Lubicz Dolny – Krobia.

Autobusy linii nr 114 nie będą obsługiwać przystanków Lubicz Osiedle i Bankowa w Lubiczu Górnym. W dni feryjne i dni wolne oraz poza godzinami szczytu linia nr 114 nie kursuje, więc należy korzystać z linii nr 35 według jej nowego rozkładu. 

Wprowadzenie nowej linii do Krobi to rozwiązanie, które daje nie tylko krótszy czas przejazdu do centrum, ale co bardzo istotne urealnia rozkłady jazdy – podkreśla wójt Marek Nicewicz. - Obecnie opóźnienia w rozkładach jazdy sięgają 20 minut.

Posiadanie biletu miesięcznego na linię 35 uprawnia także do kursu linią 114 oraz innymi po przesiadce jadącymi na Plac św. Katarzyny.

Linia nr 114 jest rozwiązaniem pilotażowym, wpisującym się zmiany komunikacyjne, jakie niebawem, po zakończeniu budowy parkingu przy ul. Dziewulskiego, zostaną wprowadzone w Toruniu. To oznacza, że musimy zacząć zmieniać nasze stare przyzwyczajenia. Władze gminy Lubicz współpracują w tej sprawie z Toruniem, tak, aby jak najlepiej zabezpieczyć interesy naszych mieszkańców.

MZK już zapowiada, że kolejne zmiany w trasach przejazdu i numeracjach linii komunikacyjnych będą wprowadzane w maju. Linie podmiejskie, a więc także obsługujące teren naszej gminy, zostaną oznaczone trzycyfrowymi oznaczeniami od nr 111.

Uwaga! W związku z wydłużonym weekendem w dniach 1 i 3 maja komunikacja miejska funkcjonuje według świątecznych rozkładów jazdy.

Rozkłady jazdy linii nr 35 i 114 umieszczamy poniżej, również do pobrania jako pdf. Pełen rozkład jazdy MZK znajduje się na stronie przewoźnika - tutaj

drukuj (Zmiany w komunikacji miejskiej. Nowa linia)

  • data: 2022-04-28
  • Mapka trasy linii nr 114
  • Rozkład jazdy linii nr 35. Lubicz Górny
  • Rozkład jazdy linii nr 35. Krobia
  • Rozkład jazdy linii nr 114. Krobia
  • Rozkład jazdy linii nr 114. Rubinkowo

« wstecz