Treść strony

Podłącz się do kanalizacji. Wyjaśniamy jak to zrobić

Mieszkańców ulic, na których została założona kanalizacja zachęcamy do wystąpienia do Zakładu Usług Komunalnych o warunki podłączenia do sieci. Kogo szczególnie?

Lubicz Dolny, ulice: Ogrodowa, Kolejowa, Cicha, Rekreacyjna, Źródlana, Szmaragdowa, Podgórna, Miodowa, Ceramiczna, Spokojna, Strumykowa, Dworcowa,

Krobia, ulice:  Cytrynowa, Krótka, Poprzeczna, Jaśminowa, Olszynowa, Oliwkowa, Leszczynowa, Osiedlowa, Długa, Malinowa,

O wypełnienie obowiązku i przyłączenie swoich posesji do sieci prosimy także wszystkich pozostałych mieszkańców, którzy do dziś tego nie zrobili, mimo że mają dostęp do kanalizacji.

Jak to zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku.

Krok 1

Pobrać wniosek o wydanie warunków przyłączenia do sieci ze strony www.zuk-lubicz.pl lub bezpośrednio z Biura Obsługi Klienta ZUK w Lubiczu (Wniosek nazywa się formalnie: zlecenie wykonania usługi - wydanie warunków przyłączenia).

Krok 2

Udać się do BOK i złożyć, podpisując osobiście wypełniony druk: zlecenie wykonania usługi - wydanie warunków przyłączenia.

BOK znajduje się w Lubiczu Dolnym przy ul.Toruńskiej 56, czynny jest w: poniedziałki, środy, czwartki  7-15, wtorki w godz. 7-16, piątki w godz. 7-14.

Krok 3

ZUK wydaje na podstawie wniosku warunki projektowe lub wykonawcze.

Krok 4

BOK powiadamia SMS-em o możliwości odbioru warunków w siedzibie ZUK-u w Lubiczu Dolnym.

Krok 5

Właściciel nieruchomości może wykonać przyłącze do wyprowadzonej przez ZUK rury na dwa sposoby:

  1. We własnym zakresie, sugerowane jest zamontowanie prostej studzienki rewizyjnej fi 315 zgodnie z wydanymi warunkami. Po wykonaniu przyłącza, ale przed zasypaniem wykopów, należy zgłosić wykonanie do ZUK, wówczas pracownik, dokona odbioru.
  2. poprzez zlecenie ZUK-owi usługi odpłatnej, wówczas wszystko kompletnie wykonują ekipy ZUK-u na ustalonych warunkach. Możliwość i termin realizacji oraz koszt usługi zostanie oszacowany i uzgodniony odrębnie dla każdego przyłącza.

Krok 6

Likwidacja dotychczasowego szamba tj. całkowite opróżnienie i zasypanie. Należy wykonać je samodzielnie we własnym zakresie.

Krok 7

To podpisanie z ZUK umowy na odbiór ścieków, a po oddaniu sieci do użytkowania możliwa jest codzienna eksploatacja.

Informacje: 56 678 53 14 w. 30

drukuj (Podłącz się do kanalizacji. Wyjaśniamy jak to zrobić)

  • data: 2022-04-29
  • Grafika - jak podłączyć się do kanalizacji
    Graficzna prezentacja opisanych w tekście kroków postępowania

« wstecz