Treść strony

Nową linią dojazd w 39 minut

Od maja gmina Lubicz wspólnie w MZK wprowadziły nową linię autobusową 114 z Krobi do Torunia. Wczoraj testowaliśmy przejazd tą linią, sprawdzając m.in. czas dojazdu na Plac św. Katarzyny.

Pilotażowa linia autobusowa nr 114 ma przede wszystkim skrócić czas dojazdu do Placu św. Katarzyny i urealnić rozkład jazdy. Teraz autobus pomija wjazd do Lubicza Górnego, generujący dodatkowe korki. Do tej pory jeżdżąca na trasie Krobia – Lubicz Górny – Toruń linia nr 35 z powodu opóźnień często przekraczała czas przejazdu jednego biletu, czyli 45 minut. Wczorajsze testy potwierdziły, ze autobus 114 z Krobi na Plac św. Katarzyny dojeżdża w 39 minut, z uwzględnieniem przesiadki na tramwaj przy Szpitalu Dziecięcym.

Linię nr 114 będziemy testować także w przyszłym tygodniu.

Wyjaśniamy również, że posiadanie biletu miesięcznego na linię 35 uprawnia także do kursu linią 114 oraz innymi po przesiadce jadącymi na Plac św. Katarzyny. Na trasie Krobia czy Lubicz – Plac św. Katarzyny nadal więc jedziemy, korzystając z jednego biletu miesięcznego – tak, jak do tej pory, natomiast szybciej.

Ważne. Jak już informowaliśmy, zarówno na naszej stronie, jak i w „Gońcu”, Toruń niebawem zmieni zasady funkcjonowania komunikacji publicznej, budując węzły i centra przesiadkowe m.in. przy ul. Olimpijskiej i ul. Dziewulskiego. To do nich dojadą linie spoza miasta, skąd będzie można przesiąść się na inne docelowe autobusy w ramach tego samego biletu. Dodatkowo uruchomiono linię kolejową Toruń – Sierpc, budując nowe przystanki. Wszystko po to, aby wzorem innych dużych miast polskich i europejskich ograniczyć wjazdu wielu pojazdów (i samochodów, i autobusów) do centrum miasta.

Linia nr 114 jest linią testującą nowe rozwiązania, a nasza gmina sprawdza je jako pierwsza. Dzięki temu mogliśmy mieszkańcom zaproponować dodatkową linię do Torunia w godzinach szczytu, skracając im czas dojazdu i urealniając rozkład jazdy.

Analizujemy wszystkie uwagi mieszkańców, a uzasadnione zgłoszenia będą wprowadzane w rozkładach jazdy jako korekty.

drukuj (Nową linią dojazd w 39 minut)

  • data: 2022-05-05

« wstecz