Treść strony

Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu

Sołectwa na ścianie wspinaczkowej

Na sobotę 4 czerwca zaplanowano gorącą rywalizację sołectw naszej gminy we wspinaczce na ściance. Turniej, do którego zaprosiliśmy reprezentacje wszystkich 17 sołectw odbędzie się przy świetlicy w Krobi przy okazji większego wydarzenia. Będzie to sołecki piknik rodzinny połączony z Dniem Dziecka oraz zawodami w siatkówce plażowej i w badmintona w ramach cyklu imprez z okazji 10-lecia KS Krobia. Rywalizacja na ściance zostanie poprzedzona pokazem we wspinaniu osób niepełnosprawnych, a z kolei na zakończenie każdy będzie mógł spróbować swoich sił pod nadzorem instruktora. Zapraszamy do Krobi od godz. 15.00.

Dzień dla zdrowia

Jak dbać o zdrowie? Najlepiej spytać o to specjalistów. Będzie ku temu okazja 4 czerwca w trakcie Dnia dla zdrowia. Co znajdujemy w programie?

Porady lekarzy specjalistów, kosmetologa, dietetyka, fizjoterapeuty. Ale nie tylko. Będą także atrakcje i konkursy dla dzieci, pokazy straży i ratownictwa, nordic walking oraz zdrowe przekąski.

Wydarzenie, finansowane z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego, odbędzie się 4 czerwca w godz. 10.00-13.00 przy Urzędzie Gminy Obrowo i jest skierowane dla mieszkańców gmin Obrowo, Lubicz i Czernikowo.

Jeśli chcecie oddać krew, to krwiobus będzie czekał w godz. 9.00-12.00.

Kolarze na start

Macie ochotę pokibicować kolarzom? Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w Jeździe Indywidualnej na Czas.

Wyścig odbędzie się 11 czerwca w Młyńcu Drugim (start i meta w okolicach świetlicy) w godz. 10.30 do 15.00. Trasa to droga powiatowa z Młyńca Drugiego w kierunku Mierzynka. W czasie przejazdu kolarzy ruch pojazdów zostanie przekierowany przez Młyniec Drugi – Krobię – Mierzynek do Lubicza Górnego oraz Szembekowo – Lubiczu Górny.

W wyścigu mają prawo wystartować zawodnicy kategorii: żak, żakini, młodzik i młodziczka, posiadający aktualne licencje zawodnicze i ważne badania lekarskie.

Zgłoszenia do 9 czerwca poprzez stronę kpzkol.

Powitamy lato z piosenkami Maanamu

W niedzielę 26 czerwca od godz.11.00 będziemy wielopokoleniowo witać wakacje. Przy pumptracku, rampach, placu zabaw i siłowni staną stoiska edukacyjne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, udzielaniem pierwszej pomocy,  znakowaniem rowerów i ich serwisowaniem itp. Zaplanowano także naukę jazdy na rolkach prowadzoną przez profesjonalnych instruktorów, pokazy rowerowe, jazdy na hulajnogach. Będą animacje dla dzieci, kiermasz pod namiotami, a na scenie zaprezentują się przedszkola z naszej gminy, zespoły seniorskie, zespoły estradowe oraz od godz. 18.00  gwiazda wieczoru Tribute to Maanam. Ten koncert zostanie sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.

Informacje o imprezach sołeckich zamieszczają profile sołeckie na FB. Kalendarium imprez znajduje się także tutaj. Jeżeli chcecie, abyśmy dodali do niego także Wasze wydarzenie, napiszcie na adres k.mroz@lubicz.pl

drukuj (Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu)

  • data: 2022-05-25

« wstecz