Treść strony

Wspólne gminne powitanie lata

W niedzielę wspólnie powitaliśmy lato w Lubiczu Górnym. Czego tam nie było? Przeglądy twórczości artystycznej przedszkolaków i piosenki biesiadnej w wykonaniu seniorów, różnego rodzaju stoiska informacyjno-edukacyjne, warsztaty ratownictwa, zabawy strażackie, pokazy oraz występ zespołu śpiewającego piosenki Maanamu.

GOPS w Lubiczu dołączył się do imprezy gminnej w ramach realizowanego przez siebie projektu dla dzieci i młodzieży pt. "Więcej wiem, jestem bezpieczny, lepiej pomagam". Piknik rodzinny połączony z warsztatami ratownictwa medycznego oraz pokazem rolkowym był częścią szerszych wakacyjnych działań. Projekt został dofinansowany ze środków europejskich pochodzących z projektu grantowego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Podgrodzie Toruńskie".

Na pumptracku i skateparku, poza popisami rolkowymi, zobaczyliśmy także demonstrację ekstremalnej jazdy na desce i hulajnodze. Instruktorzy ze szkółek wyjaśniali w jaki sposób bezpiecznie korzystać z tych popularnych sprzętów, omawiając również podstawy jazdy. Podkreślali jak ważne jest, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, chroniąc głowę, ubierając ochraniacze, a także przestrzegając zasad poruszania się po torach i rampach. Wszystko po to, aby zachęcić młodzież do aktywnych i zdrowych form spędzania czasu wolnego.  

Na wydarzeniu zaprezentowało się także nowe Stowarzyszenie Centrum Lubicz - Pogranicze Kultur z Lubicza Górnego oraz zachęcająca do wstąpienia w swoje szeregi Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Lubicz pod kierunkiem Katarzyny Gałki.

Na deser wystąpił zespół Tribute to Maanam Show z Gdańska, który przypomniał najbardziej znane przeboje legendarnego Maanamu, jak „Boskie Buenos” czy „Cykady na Cykladach”. Ten koncert został zorganizowany we współpracy z radną powiatową Agnieszką Janiaczyk-Dąbrowską, dzięki której sfinansowano go z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego.

Dziękujemy również niezawodnym i pomocnym strażakom z OSP KSRG Gronowo i OSP Lubicz, Kołu Gospodyń Wiejskich „Od Pokoleń" w Mierzynku, Komisariatowi Policji w Dobrzejewicach, WFOŚiGW, MPO oraz wszystkim pozostałym partnerom.

Warto dodać, że powitanie lata rozpoczęliśmy już w sobotę, otwierając bezpłatne i strzeżone kąpielisko w Józefowie, gdzie na start wieczorem odbyła się impreza z DJ'em.

Więcej zdjęć z "Powitania lata" w Lubiczu Górnym znajdziecie na FB Gmina Lubicz

drukuj (Wspólne gminne powitanie lata)

  • data: 2022-06-27
  • Logotypy
  • Logotypy
  • Logotypy
  • Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków
  • Przegląd Piosenki Biesiadnej
  • Stoisko informacyjno-edukacyjne Komisariatu Policji w Dobrzejewicach
  • Zabawy strażackie
  • Warsztaty ratownictwa
  • Koncert Tributte to Maanam

« wstecz