Treść strony

Ruszają prace nad projektem DK nr 10

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że podpisała umowę obejmującą opracowanie dokumentacji projektowej i nadzór autorski nad rozbudową drogi krajowej nr 10 w Lubiczu Dolnym i Lubiczu Górnym.

- Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że droga ekspresowa S10 nie będzie przebiegać przez teren naszej gminy. Z radością odnotowujemy więc fakt przystąpienia do prac projektowych związanych z modernizacją drogi krajowej DK10 przebiegającej przez teren naszej gminy – mówi wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz.

Inwestycja ma objąć dwa newralgiczne, zakorkowane skrzyżowania - DK10 z ul. Dworcową w Lubiczu Dolnym oraz DK10 z ul. Nową i Lipnowską w Lubiczu Górnym. – Planowana jest budowa dwóch rond w miejscu istniejących skrzyżowań. Do momentu opracowania koncepcji projektu nie ma jednak pewności jakiego typu będą to ronda oraz jakie będą rozwiązania komunikacyjne, zarówno pomiędzy rondami, jak i drogami dojazdowymi – mówi wójt i dodaje: - Podczas pracy nad projektem liczę na współpracę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i biurem projektowym, podobnie jak to miało miejsce w przypadku przebudowy drogi krajowej DK nr 15 w Grębocinie.

Wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz od początku swojej kadencji szuka rozwiązań na poprawę przepustowości na drogach dojazdowych do Torunia. Zdaniem wójta przebudowa DK10 na terenie gminy jest jednym z dwóch istotnych, obok budowy nowej drogi wraz z nową przeprawą mostową, kroków w stronę rozwiązania problemów korków komunikacyjnych doskwierających mieszkańcom gminy. Rozwiązania te zapewnią lepsze skomunikowanie tej części gminy z Toruniem. 

Przebudowa DK10 ma być sfinansowana z pieniędzy rządowych. 

drukuj (Ruszają prace nad projektem DK nr 10)

  • data: 2022-08-10

« wstecz