Treść strony

Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Toruń

Gmina Lubicz wraz z 35 okolicznymi samorządami powołali do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Toruń, dzięki któremu będzie można ubiegać się o kolejne pieniądze europejskie.

Miejski Obszar Funkcjonalny Torunia powstał 18 czerwca ub.r.. W podpisanym wówczas porozumieniu przedstawiciele 36 samorządów wyrazili chęć skupienia sił na rzecz zrównoważonego i zintegrowanego rozwoju oraz wyznaczyli ogólne ramy współpracy. Zrzeszone 36 jednostek samorządowych to wszystkie gminy powiatów: aleksandrowskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, toruńskiego oraz miasto Toruń.

9 sierpnia w Dworze Artusa, w kolejnym etapie, powołano do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Toruń. W spotkaniu założycielskim uczestniczył także wójt gminy Lubicz Marek Nicewicz. Utworzenie wspólnego stowarzyszenia jest warunkiem koniecznym ubiegania się o ponad 88 mln euro wsparcia w ramach ZIT w nowej unijnej perspektywie finansowej. Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki podkreślił, że umożliwi to kompleksowe wykorzystanie środków unijnych, pozwalające na realizację inwestycji na większym terenie niż jedna gmina.

Podczas spotkania przyjęto także statut stowarzyszenia oraz wybrano jego władze.

Fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

drukuj (Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Toruń)

  • data: 2022-08-10
  • Wójt Marek Nicewicz. Fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

« wstecz