Treść strony

Eko-Orzeł ponownie trafił do naszej gminy

Kolejny rok z rzędu Lubicz został liderem konkursu Eko-Orły, ponieważ pomogliśmy w uzyskaniu dotacji z „Czystego Powietrza” największej liczbie mieszkańców w kategorii gmin od 20 do 50 tys.

Wyniki V edycji konkursu ogłoszono 2 września na konferencji "Jak zaoszczędzić energię i poprawić jakość powietrza - perspektywy dla województwa kujawsko-pomorskiego" organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. – Cieszę się, że działania gminy Lubicz po raz kolejny zostały dostrzeżone i wyróżnione – mówi zastępca wójta Wojciech Rakowiecki, który odbierał nagrodę.

Tytuł lidera nie jest przyznawany uznaniowo, ale za konkretne efekty, czyli liczbę wniosków złożonych przez mieszkańców.

Przypomnijmy, że od czerwca 2021 r. w urzędzie gminy działa Punkt Programu „Czystego Powietrza”.

Pomoc w wypełnianiu wniosków odbywa się w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 11.00 – 13.30, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Lubicz pod numerem telefonu: 56 621 21 29 bądź poprzez e-mail: czystepowietrze@lubicz.pl. Dodatkowo na naszej stronie internetowej znajduje się specjalna zakładka, gdzie umieściliśmy wszelkie niezbędne informacje o programie, m.in. o wymaganych dokumentach, kalkulator dotacji czy listę urządzeń i materiałów spełniających wymagania techniczne określone w programie itp.

drukuj (Eko-Orzeł ponownie trafił do naszej gminy)

  • data: 2022-09-05
  • Na zdjęciu m.in. z nagrodą zastępca wójta Wojciech Rakowiecki. Fot. WFOŚiGW w Toruniu

« wstecz