Treść strony

Na murawie jasno. Można grać!

Boisko "Flisaka" Złotoria zyskało sportowe oświetlenie. Teraz na murawę oświetloną sześcioma kompletami lamp będzie można wychodzić również o zmroku, co ma szczególne znaczenie w okresie jesienno-zimowym.

Inauguracja tej infrastruktury miała miejsce 1 marca wieczorem. Włączenia świateł dokonali współfinansujący inwestycję kosztującą łącznie z monitoringiem 175 tys. złotych: Elżbieta Siemiątkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Marek Nicewicz, wójt Gminy Lubicz oraz przedstawiciele sponsorów: Rafał Grenda-Wołkow, projektant i Robert Mućko, wykonawca.

Klub Sportowy „Flisak” Złotoria istnieje od 1968 roku i zrzesza obecnie 150 zawodników w ośmiu drużynach. To ekipy w kategoriach skrzat, żak, orlik, trampkarz, junior, senior, nad którymi czuwa dziewięciu trenerów-instruktorów. Obecnie tworzy się także drużyna żeńska w rocznikach 2010-2012. Cała ta sportowa rzesza młodzieży i dzieci trenuje głównie na boisku w Złotorii, któremu brakowało kluczowego elementu, jakim jest oświetlenie murawy. Lampy oświetlające boisko pozwalają na zwiększenie liczby godzin jego wykorzystania i częstotliwości treningów. Przy ośmiu drużynach to była naprawdę paląca potrzeba, bo w okresie jesienno-zimowym czas wykorzystnia boiska malał drastycznie, gdyż zmrok zapadający o godzinie 15.00 nie pozwalał na prowadzenie zajęć. Teraz to się zmieni.

Przy tej okazji piękną zieloną oprawę przygotował złotoriański klub kibica, zaprezentowały się wszystkie drużyny „Flisaka” Złotoria wraz z opiekunami, a dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewał Andrzej Kubacki, finalista The Voice Senior. Na drugą część uroczystości prezes klubu Robert Chrobak zaprosił gości do nowej świetlicy, gdzie zaprezentowano historię klubu, dziękując przy okazji wszystkim tworzącym i wspomagającym go od lat. Była okazja do wspomnień i snucia planów, a te są konkretne, bo już pod koniec marca ruszają rozgrywki … ligi z udziałem seniorskiej reprezentacji "Flisaka".

Wszelkie informacje o klubie, zapisach, treningach u Roberta Chrobaka, nr tel. 603 311 034 oraz na Facebooku: Flisak Złotoria.

drukuj (Na murawie jasno. Można grać!)

  • data: 2023-03-02
  • Oprawa kibicowska
  • Uczestnicy wydarzenia
  • Wójt Marek Nicewicz wręcza prezent Robertowi Chrobakowi, prezesowi Flisaka

« wstecz