Treść strony

Nowe atrakcje na gminnym kąpielisku w Józefowie

W tym roku ponownie zaprosimy mieszkańców do korzystania z gminnego kąpieliska w Józefowie. Wypoczywającym zaproponujemy kolejne atrakcje m.in. plac zabaw „Statek piracki" oraz nowy sprzęt pływający.

24 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wójt Marek Nicewicz podpisał z marszałkiem Piotrem Całbeckim umowę o dofinansowanie projektu „Budowa placu zabaw wraz z zagospodarowaniem terenu nad jeziorem w Józefowie". Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Dzięki temu Gmina Lubicz może wzbogacić ofertę dla mieszkańców spędzających wolny czas na gminnej plaży.

Z tego względu, że konkurs został ogłoszony oraz rozstrzygnięty w późniejszym terminie niż wcześniej zapowiadano, nie udało się wybudować placu przed minionym sezonem. Już teraz dzieci mogą bawić się nad jeziorem na linarium i „Statku pirackim". Dla młodzieży przewidziane są natomiast zakupione przez gminę deski SUP i rowery wodne oraz pomost pływający, ułatwiający korzystanie ze sprzętu wodnego - te atrakcje zostaną udostępnione w wakacje. Dodatkowo na plaży zainstalujemy nowy zestaw do siatkówki, czyli słupki, siatkę oraz linie wyznaczające boisko.

Udogodnieniem dla wszystkich wypoczywających na kąpielisku będzie również kontener sanitarny z toaletami damską, męską i dla niepełnosprawnych, który zastąpi dotąd wynajmowane na sezon toalety przenośne typu toi-toi.

Kąpielisko gminne będzie otwarte od 24 czerwca do 31 sierpnia. O bezpieczeństwo kąpiących się zadbają ratownicy. Pieczę nad plażą wójt Marek Nicewicz powierzył Spółdzielni Socjalnej „Lubiczanka".

- Prowadzenie baru nad jeziorem w Józefowie to jedno z naszych największych wyzwań - mówi Wiesław Modrzejewski, prezes spółdzielni. - Na miejscu oferujemy zapiekanki, frytki, napoje, itp. Poza tą usługą wykonujemy ciężką pracę przy sprzątaniu plaży, okolicznego lasu, obsługę parkingu, konserwację, dbanie o czystość toalet oraz naprawę urządzeń czy też wynajmowanie sprzętu pływającego. Obiecujemy, że nie zabraknie konkursów i imprez z muzyką w tle.

Umowę na dofinansowanie projektu zawarto za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Podgrodzie Toruńskie".

drukuj (Nowe atrakcje na gminnym kąpielisku w Józefowie)

  • data: 2023-03-30
  • Logotypy
  • Ceremonia podpisania umów o dofinansowanie projektów. Na zdjęciu marszałek Piotr Całbecki i wójt Marek Nicewicz. Fot...
  • Plac zabaw "Statek piracki" w Józefowie

« wstecz